Super Mario Run oyunu

Nintendo tarafından duyurulduğu andan itibaren en çok konuşulan oyunlardan biri olan Super Mario Run geçtiğimiz günlerde uzun süren bekleyişin ardından yayınlanmıştı. Super Mario Run oyununun yayınlanmasının hemen ardından ise atari oyunlarının efsanesi oyunun hem iOS hem de Android desteğinin duyurulmasıyla beraber oyunun ne derece beğeni kazanacağı da merak konusu olmuştu. Zira her ne kadar çok konuşulmuş olsa da serinin beklenen etkiyi yapmayacağı yorumları da geliyordu. Hem iOS işletim sistemlerinde hem de Android işletim sistemlerinde yayınlanan oyunun ayrıca bir süre sonra ücret istiyor olması da indirilme oranının bir hayli düşük olacağı yorumlara da neden olmaya başlamıştı.

Super Mario Run Rekora Gidiyor

Fakat tüm bunlara rağmen oyunun aslında rekora doğru gittiği de ortaya çıktı. Zira sadece yayınlanmasının ardından çok kısa bir süre geçmiş olmasına karşın hem iOS işletim sistemleri için hem de Android işletim sistemi için indirilme oranları da açıklandı.

Super Mario Run

İlk üç gün için açıklanan indirilme oranlarında ise oyunun ilk haftadan yine Nintendo’nun elinde bulunan rekoru kırdığı da açıklandı. Sadece ilk üç gün için açıklanan indirilme oranlarıyla beraber oyunun 3,5 milyon indirme rakamına ulaştığı da açıklandı. Bu alanda bir diğer rekor sahibi olan Pokemon GO oyununu da böylelikle üçe katlamış olarak gösterilen Super Mario Run oyununun bundan sonrada kullanıcı sayılarını da sürekli olarak arttırmaya da devam edeceği belirtildi.

Rekor Kırmaya Devam Eder Mi?

Açıklanan bu rakamların her iki işletim sistemi için de olduğunu belirterek oyunun bundan sonra rekor kırıp kırmayacağı konusunda ise yapılan yorumlara bakacak olursak seri yeni rekorlarla da karşımıza çıkabilir.

Özellikle tüm bölgeler için henüz yayınlanmamış olması Super Mario Run oyununun tüm bölgeler için yayınlandıktan sonra indirilme oranlarının da bir hayli artış gösterebileceğini ortaya koyuyor. Ser yeni rekorlara imza atar mı bilinmez ama şu anki hali bile Super Mario Run oyununun ne derece beğenildiğini gösteriyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?