Lansman öncesinde Süper Mario Run oynamayı başaran şanslı azınlık tarafından Super Mario Run’u oynarken yardımcı olabilecek birkaç şey paylaşılmış.. Bunlara hep beraber bir bakalım..

Nasıl bir boss gibi atlanır?

Mümkün olduğunca çok para, Challenge Coins ve power-up’lar almak için atlama şekliniz çok önemli.

Mini atlama: Bu otomatik olarak gerçekleşir ve Mario’nun küçük engellerden kaçmasına izin verir.

Normal atlama: Ekrana hafifçe vurun.

Yüksek atlama: Ekrana hafifçe vurun ve basılı tutun.

Hızlı atlama: Mario’yu döndürmek ve havada durmak için dokunun, daha uzun bekletme süresi için tekrar dokunun.

 

Flip atlama: Mario platform kenarına düşmek üzereyken hafifçe vurun.

Duvar (ters) atlama: Mario bir duvara çarptığında veya o kenarı geriye doğru geri döndürmek için kenara tutunca dokunun. Hem altınızda hem de üstünüzdeki paraları yakalamak istiyorsanız bu harika bir atlama!

Gelişmiş atlama hileleri

Bir seferde birden çok blok vurmak için atlama – Doğru zamanda atlarsanız, birden fazla bloğu parçalayabilirsiniz.


Atlarken havada durma önemlidir – Bazen iyi zamanlanmış bir atlama yeterince iyi olmayabilir. Bu aşamada sizi havada duraksatıp bir adım geriye doğru itecek özel bir hareket gerçekleştirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için ekrana dokunarak yüksek atlama yapın ve havada iken sola doğru hızlıca kaydırın.


Bayrağı tutmak için bir atlama yapın – Bir seviyenin sonunda bayrağı kapmak için en iyi yol, bir hava-hava dönüşü yapmaktır. Doğrudan tepeye uçmak için size doğru miktarda kaldıraç verir. Yüksek atlamayı gerçekleştirmek için ekrana dokunun ve basılı tutun ve daha sonra döndürmek için havada iken ekrana tekrar dokunun.


Level 1-1’de Challenge Coin’i almak için Super Star’u bulun. – İlk levelde son pembe Challenge Coin’a erişme konusunda sorun yaşıyorsanız, soru işareti bloğunun üstündeki yalnız tuğlayı seçin (bloğa atlayın ve daha sonra Tuğlayı vurmak için ondan atlayın) Super Star’ı almak için. Süper Yıldız size yenilmezlik sağlar ve ayrıca size karşı madalyon çeker. Yani, son Challenge Coin’a yaklaştığınızda, ulaşmak daha kolay olacak!


Kabarcık içinde geri sar- Öldüğünüzde bir kabarcıkla karşılaşacaksınız, ancak seviyeyi geri sarmak için herhangi bir zamanda ekranın üst kısmındaki Kabarcık düğmesine dokunabilirsiniz. Bir Challenge Coin’i kaçırdın mı? Kabarcıklar atıp sihir gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın ki saatte ekstra zaman almazsınız, bu yüzden acele edin!

Seviye 1-1’de ikinci mor Challenge Madeni parayı elde etmek için kabarcığa vurun – Geri sarmak için ekranın üst kısmındaki kabarcık simgesine hafifçe dokunun. Katmanlı blokların üstündeyken kabarcığı açmak için ekrana dokunun. Zaten üzerinde değilseniz, ikinci kademenin üstüne atlayın. Sonra mor Challenge Coin’i kapmak için atlayın!

Ölmek her zaman kötü bir şey değildir – Öldüğünüzde birkaç parayı kaybedersiniz, ancak içeriği sıfırlamadan, seviyenin en başına geri gelebilirsiniz. Yani, geri dönüp daha fazla para kazanmak veya sizi terk etmeyi bırakan Koopa Paratroopa’yı yenmek için uğraşmak isterseniz, bunu az hasarla yapabilirsiniz. Sadece zamanınızın tükenebileceğini unutmayın.

Seviyenin sana yolu göstermesine izin ver

Daha fazla para kazanmanın yollarını görmek için okları kullanın – Bir ok gördüğünüzde, yönünü takip edin. Çoğu zaman sizi yeni zirvelere ve daha fazla paraya (ve hatta gizli bir Challenge Coin’e) götürecektir.

Patron ile ilgili ipuçları

Güçlendirilmiş bir patron savaşına girin – Bowser’ı yenmek için, büyük kabuğunun üzerinden atlamak ve üzerinde durduğu köprüde düşen ve batan bir balta üzerine inmek zorunda kalacaksınız. Onu geçmek gerçekten zor, özellikle küçücük olmanız durumunda. Çalıştırıldıysan başarılı bir şansın olacak. Bu sayde eğer ölüp de kabarcı içinde geri dönmüyorsanız, bu size baltayı almak için ekstra şans sağlayacak.

Onu yenmek için Boom Boom’a atlayın – Boom Boom’a bakarken, büyük hava elde etmek için duvara tırmanma becerilerinizi kullanın ve daha sonra Boom Boom’un kafasına inin. Yenilmeden önce ona birkaç kez vurmanız gerekecek, bu yüzden devam edin!

My Nintendo hesabınızla özel ödüller alın

My Nintendo hesabına bağlanmak için giriş yapın- My Nintendo hesabınızı bağlamak size fazladan ödüller kazandırır. Miitomo oynayıp kayıt yaptırdıysanız, Super Mario Run için aynı hesabı kullanabilirsiniz. Ödüller ekstra paralar, Toad Ralli biletleri, krallığınız için süslemeler ve Toad’ın oynanabilir bir karakter olarak kilidini açar.

Toad Kilidini Açın – My Nintendo hesabınızda oturum açtıysanız hemen Toad’ın kilidini kaldırabilirsiniz. Krallık ekranının sağ üst köşesindeki My Nintendo düğmesine ve ardından Kurbağanın resmi altında Redeem öğesine dokunun.

Son ipuçlar

İşleme ve grafik ayarlarını kapatarak pil tasarrufu yapın – Super Mario Bros’un ihtiyaç duyduğu pil gücü, oyundaki işleme ve grafik ayarlarını azaltarak düşürebilirsiniz. Menü düğmesine dokunun. Sonra Ayarlar’a dokunun. Daha sonra Seçenekler’e dokunun. Bunları azaltmak için işleme ve grafik ayarlarına dokunun.

Para değerinde düşmanın değerini artırın – Her seviye sonunda, bir seviyede yenen kaç tane düşmanı gösteren bir sayaç görürsünüz. Numaraya ulaştıktan sonra, Toad Rallisinde bu düşman tipini yenmek için daha fazla para kazanmak için değerlerini yükseltirsiniz.

Sizin kullandığınız başka yöntemler var mı?

 Super Mario Run hakkında bizlere önerdiğiniz başka yöntemler var mı? Yorum kısmından bize yardımcı olabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?