Su Geçirmez Led Aydınlatma

  Led aydınlatmalar; pek çok ortamda çevre dostu olmasından, tasarrufundan, sağlığı korumasından vb birçok faktörlerden dolayı çokça tercih edilmektedir. Tüm bu sebeplerle birlikte günlük yaşam alanlarının yanı sıra güzel görüntü oluşturmak ve süslemeler için pek çok yerde kullanılmaktadır. Örneğin açık alan bir yeri daha göze hitap eden bir alana dönüştürmek için sokak lambaları yeterli olmayacaktır. Bu aydınlatmaların yerine su içerisinde kullanılacak estetik bir aydınlatma sistemi bulunulan ortamı daha tercih edilebilir kılacaktır. Bu kullanıma örnek olarak park, bahçe, havuz kenarı gibi alanlarda havuz sistemine yerleştirilecek bir led aydınlatma verilebilir.

Özellikle gece saatlerinde bu uygulama mekan sahipleri tarafından çokça tercih edilir. Led aydınlatmanın silikon sistemi sayesinde su içerisinde rahatça kullanılır ve herhangi bir sorun teşkil etmez. Su geçirmez kamera ve telefonlarda bu aydınlatma kullanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Evlerde ve ofislerde aksesuar olarak tercih edilen akvaryumlarda da su geçirmez led aydınlatmalar tercih edilmektedir. Bu da mekanı daha dolgun ve estetik görünüme kavuşturacaktır. Işıklı ayakkabılarda bile led aydınlatma kullanılmaktadır. Estetik görünümün yanı sıra pek çok günlük yaşantımızda kullandığımız araçlar da bu aydınlatma türünden yapılmaktadır.

    Su içerisinde aydınlatma, kullanıcılarda problem teşkil edip etmeme konusunda bir şüphe yaratır Fakat bu aydınlatma türü uzun kullanım ömrüne sahip, dayanıklı bir teknolojinin ürünüdür. Belirli bir süre aralıklarla bakım ve onarım gerektirebilir. Bakım ve onarımının maliyeti düşük ve çok kolaydır. Estetik olarak mekanı güzel bir görünüme kavuşturacak olan bu aydınlatmaların fiyatı da normal led fiyatlarından çok da fark teşkil etmez. Normal ledlerden yaklaşık 5- 10 tl fiyat farkına sahiptir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?