Şu Anda iPhone X Alınır mı?

0
1396
şu anda iphone x alınır mı

Apple’ın yeni iPhone modelleri iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max kısa bir süre içinde teknoloji mağazalarında yer almaya başlayacak. Bu süre içinde daha uygun fiyata iyi bir iPhone sahibi olmak isteyen kullanıcılar, yeni iPhone modelleri ile iPhone X‘i karşılaştıran makaleler okuyarak bir karar vermeye çalışacak. Ancak birçok teknoloji sitesi editörü, bu cihazları karşılaştırırken kendi fikirlerini ön planda tutuyor ve kullanıcıların yanlış karar almalarına neden olabiliyor. Siz de bu kullanıcılardan biri olmak istemiyorsanız, yazımızın devamını okuyun.

Apple bu yıl alışılmadık bir şey yaptı ve yeni modelleri tanıttığı gün, bir önceki yıl piyasaya sürdüğü iPhone X’in satışını durdurdu. Ancak önceki yıllarda, yeni bir amiral gemisi tanıttığında, bir önceki yılın modelinin fiyatında indirime gider ve bu model “ucuz” iPhone seçeneği haline gelirdi. Apple bu yıl ucuz iPhone seçeneği olarak, ABD fiyatı 749$ olan LCD ekrana sahip iPhone XR’ı ön plana çıkardı.

Ancak iPhone XR Ekim ayına kadar, iPhone XS ise 21 Eylül’e kadar mağazalarda olmayacak. Bu sırada, üçüncü taraf satıcılar iPhone X modellerini mütavazi indirimlerle ellerinden çıkartmaya çalışıyor. Örneğin, 64 GB’lık iPhone X şu anda HepsiBurada ve N11 gibi mağazalarda 7.150 TL seviyesinden satılıyor.

Geçen haftaya kadar Apple’ın en iyi iPhone’u olan telefonun fiyatında yapılan 500-600 TL’lik indirimler hiç fena sayılmaz. Ancak iPhone satın almak için aceleniz yoksa, şu anda iPhone X’i satın almak için bir tek geçerli sebep yok. Neden mi?

Neden şu anda iPhone X almamalısınız?

Çünkü bir ay içinde satışa sunulacak olan iPhone XR, iPhone X’den çok daha ucuz ve daha iyi bir telefon. Telefonun iPhone X’teki OLED ekran yerine LCD ekrana sahip olması bir eksiklik olarak görülebilir. Ancak Apple’ın LCD ekranları her zaman beklentileri karşılamış ve kullanıcıları memnun etmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra, iPhone XR iPhone X’de yer alan aynı Face ID sensörü, aynı malzeme kalitesi, aynı su geçirmezlik derecesi ve aynı kablosuz şarj donanımına sahip. Üstelik tüm bunların yanında, iPhone XR’ın kaputunun altında çok daha iyi bir işlemci olacak.

İLGİLİ HABER:  2017 Yılının En İyi Selfie Kameralarına Sahip Telefonları

Diğer taraftan, iPhone XR’ın iPhone X’e göre iki eksiği var: 3D Touch ve çift arka kamera. “Telefonumda 3D Touch özelliği olsun isterim” diyen bir kullanıcıysanız, bir hafta daha beklemenizi ve iPhone X ile neredeyse aynı fiyat etiketine sahip olacak olan iPhone XS’i değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Çift kamera konusunda ise, Apple’ın iPhone XR’da yer verdiği tek kameranın, iPhone X’de yer alan kameradan daha iyi olduğunu ve iPhone X’de yer alan Portre Modu’nu da desteklediğini belirtmek gerekiyor.

Peki Şu Anda iPhone X Alınır mı?

Şu anda çok çok ucuz fiyata bir iPhone X bulursanız alabilirsiniz. iPhone X mükemmel bir telefon ve hiçbir şekilde iPhone XS veya iPhone XR’dan daha kötü görülmeyecek. Ancak bir hafta veya bir ay beklemediğiniz için, yaklaşık aynı fiyata daha iyi bir telefona sahip olma şansını kaçırma ihtimaliniz olduğunun altını çizerek yazımı bitirmek istiyorum.

Bunları da okuyun:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?