Steve Wozniak iPhone X Açıklamalarıyla Neleri İşaret Etti?

0
50

Apple’ın 2018 yılı ilk çeyrek mali verilerinde isteneni aldığını net bir şekilde görüyoruz. Marka sadece iPhone satışlarından elde ettiği gelirleri bile rekor seviyeye çıkarmış durumda. Fakat tüm bunlara rağmen marka için tehlike çanları çalındığı da görülüyor. Tehlike çanlarının çalmasına neden olan iPhone akıllı telefonlarının satışlarında düşüş olması. Genelde yükselişle kapatılan satışların bu kez düşmesi, yeni modellerde bir sıkıntı olabileceğini ortaya koyuyor. Tabii ki gelirin bu kadar artmasının ana nedeni yeni modellerin fiyatı. Yani bunun düşüşle bir alakası yok. Geçtiğimiz günlerde Steve Wozniak tarafından yapılan açıklamalarda bunu net bir şekilde ortaya koymuş durumda.

Steve Wozniak iPhone X Serisinden Memnun Değil

Apple’ın kurucu üyelerinden biri olan Steve Wozniak tarafından iPhone X modeli hakkında yapılan yorumlar, bu düşüşün nedenini de ortaya koymakta. Aslında iPhone 8 kullandığını açıklayan ve iPhone X modelini uzun süre kullanmayacağını belirten ünlü ismin, Tim Cook tarafından kendisine gönderilen iPhone X modelini incelediği ve pek memnun olmayan açıklamalar yaptığını görüyoruz.

Ünlü isim genel olarak iPhone X akıllı telefonlarının tasarımından ve karmaşıklığından yakınıyor. Tasarım kısmında Apple’ın her zaman sadeliği öne çıkarmak üzere çalışmalar yaptığını belirten ünlü isim, bu nedenle iPhone X akıllı telefonlarından pek memnun değil gibi gözüküyor. Ayrıca yeni modelin çok karmaşık bir kullanım sistemi olduğundan da yakınılıyor.

Steve Wozniak

Steve Wozniak tarafından yapılan açıklamalar ise kısaca şöyle; “Cihaz yan taraftaki güç düğmesine hızlı bir şekilde bastığınızda farklı, iki kez bastığınızda farklı şeyler yapıyor. Bir kere ve yavaş bastığınızda gene farklı bir şey yapıyor, hemen ardından bir kere daha basarsanız farklı bir şey daha yapıyor. Bir şeylerin basit ve anlaşılabilir olmasını seviyorum. Elbette akıllı telefonlarda işler giderek daha da karmaşıklaştı. Ses düğmeleriyle de başka şeyler yapıyorsunuz. Onlara basılı tutarsanız farklı işlevler yapıyorlar.”

Bu açıklamalarda gösteriyor ki iPhone X akıllı telefonları, Apple içerisinde de pek isteneni vermiş değil. Benzeri durumlar yaşanacak mı bilinmez ama Apple için sıkı bir çalışma dönemi geliyor gibi.

İlginizi Çekebilir: HomePod İçin Kaynak Açıklamaları Geldi

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?