SteamLink App Store için Yayınlandı

0
73
SteamLink

Bulut tabanlı oyun servislerinin popülerliğini arttırmasıyla beraber bu alanda yeni yatırımlar yapılmaya başlandı. İlk olarak Google’ın bu konuda yeni servisler duyurduğunu gördük. Şimdi ise bulut tabanlı oyunlara yeni bir rakip ortaya çıktı. Aslında daha öncede yayında olan ve bir hayli ilgi çeken SteamLink sisteminden söz ediyoruz.

Mobil üzerinden Steam oyunlarınızı oynamanıza izin veren hizmet, kısa süre önce kaldırılmış ve hem App Store hem de Google Play Store hayatına son verilmişti. Şimdi ise beklenen haber geldi ve SteamLink yeniden uygulama mağazalarına döndü.

SteamLink App Store Uygulama Mağazasında

Valve tarafından belli değişiklikler yapılacağı açıklanan uygulamanın sonunda yeni versiyonu yayınlanmış oldu. Yenilenen SteamLink sayesinde akıllı telefonlar ve tablet üzerinden Steam oyunlarını oynamak mümkün hale gelmiş oldu.

Sadece iOS işletim sistemi için değil aynı zamanda Android işletim sistemi için de yayınlanan uygulamanın genel olarak çok daha kullanışlı hale geldiğini de eklemek gerekiyor.

SteamLink

Tabii ki bu uygulamayı bir bulut tabanlı oyun servisi olarak görmemek gerekiyor. Bu uygulama için yine Steam üzerinden bağlantı kullanmak gerekiyor. Steam üzerinden oyunları açmanız ve bilgisayarınızdan Steam hesabınızın açık olması gerekiyor.

Bilgisayarda yer alan Steam hesabınıza cihazınızdan bağlanarak oyunları oynayabiliyorsunuz ancak burada bir nokta daha var. Yine oyunlar için sizin bilgisayarınızın sistemi kullanılıyor. Yani bulut depolama servislerinden bir hayli farklı bir servis söz konusu. Son olarak uygulamanın linkini aşağı ekleyelim.

‎Steam Link
‎Steam Link
Developer: Valve
Price: Free
İLGİLİ HABER:  Apple Watch 3’e Özel watchOS 4.0.1 Güncellemesi Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?