Valve, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarda Steam için yeni planları olduğunu duyurmuştu. Dijital oyun platformu için yapılacak yeni çalışmanın mobil sürüm uyumu olduğu bilgisi verilmişti. Daha önce bu konuda bilgiler paylaşmıştık. Amaç Steam platformunu mobil dünyaya taşımak ve iOS işletim sistemlerinde Steam üzerinden oyun oynamaya izin verilecekti.

Masaüstü sürümünde oynadığınız oyunları, mobil işletim sistemi üzerinden oynamaya devam etmek için kurulacak olan teknolojinin şimdiden ise son bulduğu açıklanmıştı. Apple’ın çalışmaya izin vermediği belirtilmişti. Ancak durum hakkında yeni gelişmeler yaşandığı ortaya çıktı. Görünen o ki Apple bu kararını değiştirme niyetinde.

Steam Link Apple’a Gelecek Mi?

Apple’ın resmi oyunlarının ve App Store uygulama mağazasının önüne geçmesi durumu olduğu için sistemin kabul edilmediği belirtilmişti. Apple bu nedenlerden dolayı izin vermediği sisteme karşı şimdi ise yeniden düşünme süresi vermiş gibi gözüküyor. Öyle ki teknoloji devi gelen tepkileri geri planda bırakmak istemedi. Tamamen olumsuz yanıt verdiği düşünülen Apple’ın aslında tamamen olumsuz bir yanıt vermediği ortaya çıktı. Apple’ın sistemi kabul etmemesinin nedeninin App Store için bazı ihlallerin olduğu belirtildi.

Steam Link

Sistemin Apple’dan onay alması için bazı düzenlemeler yapması gerektiği açıklandı. Tamamen sistemi iptal etmekten vazgeçen Apple’ın, Steam Link sistemi için düzenlemeler yapması gerekecek. Steam Link sisteminin nasıl düzenlenmesi gerektiğini de yine Apple’ın yetkililerinin açıkladığını belirtelim.

Valve bu konuda bir düzenleme yapar ve çok daha geniş düşünceli bir sisteme geçiş yaparsa, Steam Link sistemi Apple’a gelmiş olacak. iOS işletim sistemi için yayınlanması beklenen teknolojinin, değişiklikleri hakkında Valve tarafından bir açıklama gelmiş değil. Bu konuda bir açıklama gelecek olursa, sitemizden açıklamalara yer vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Modellerine Zam Yolda

İLGİLİ HABER:  App Store için Kullanıcıları Memnun Edecek Geliştirme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?