Teknoloji artık her geçen gün gelişmeye devam ederken şaşırtmayı da sürdürmektedir. Yeni nesil bile artık yaşanan gelişmeler karşısında bu kadar olamaz demeye başlamış bulunuyor. Artık bilgisayar oyunlarından çok telefon oyunları en çok moda olan durum olurken pekomon go şuan ki gündemin en son örneği olabilir.

Ancak bunun haricinde şuan belli bir pazara sahip olan akıllı saatlerin satış oranları da artırılmaya çalışmaya devam etmektedir. Apple’nin akıllı saat ürünü ise Apple Watch olmaktadır. Apple Watch için Square Enix firması tarafından ise bir oyun geliştirilmeye başlanmış bulunmaktadır. Bu sayede hem ürüne olan ilgi artırılmaya çalışmakta hem de RPG oyunu ile iyi bir gelir elde etme planı bulunmaktadır.

Rol yapma oyunları arasında yer alan Final Fantasy oyunun yapımcısı olan Square Enix tarafından Apple Watch için yeni bir oyun geliştireceği haber oyunu meraklıları tarafından sırf deneme amaçlı alınabilecek bir ürün olmaktadır. Ancak firma konu ile alakalı olarak henüz detay bir açıklama yapmış bulunmamaktadır. Zaten Apple ürünlerinden biri olan Apple Watch için yeni bir RPG oyunu geliştirmeye başladıklarının duyurusunu yaptı. Paylaştıkları detay ise adımsayarın de oyuna bağlı olarak çalışacağı olmaktadır. Bu da aynı pokemon go da olduğu gibi oyun sistemini oturmaktan fazlası bir hale getirecek sisteme dönüştürecek gibi durmaktadır. Square Enix eğer ki istediği başarıyı yakalar ve düzgün reklam sistemi seçerse aynı zamanda Apple Watch satışlarını da etkileyebilir gibi durmaktadır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?