Spotify’dan Apple’a çok ağır suçlama geldi

0
77
Spotify'dan Apple’a çok ağır suçlama geldi

Spotify’dan Apple’a çok ağır suçlama geldi

Spotify Apple ile ilgili olarak ortaya çok önemli bir iddia attı. Spotify, Apple’ın kasıtlı olarak IOS Spotify uygulamasının güncellenmesine izin  vermediğini belirtti. Spotify Apple’ı haksız rekabet yapmakla suçladı.

Online müzik servisleri denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan Spotify, Apple’ı haksız rekabet yapmakla suçladı. Her ne kadar son dönemlerde Apple Music de iyi bir gelişme gösterse de henüz Spotify’ı geçebilmiş değil. Spotify’ın 100 milyondan fazla üyesi bulunurken, bunların tam 30 milyonu ücretli üyeliğe sahip durumda. Yine de Spotify’ın iddiasına göre Apple, IOS uygulamasının güncellenmesine kasıtlı olarak izin vermiyor.

Bilindiği üzere Apple, Apple storeda yapılan uygulama içi satın alımlardan ufak miktarlarda pay alıyor. Dolayısıyla bu durum da geliştiricilerin gelirlerini azaltıyor. Spotify her ne kadar buna engel olabilmek için internet sitesinden Premium üyelik verse de Apple storedan yapılan alımlara engel olamayacak gibi görünüyor.

Apple’ı haksız rekabet yapmakla suçlayan Spotify, Apple’ın aldığı komisyon ücretlerini de fazla buluyor. Yine de Apple storeda kalıp direnmeye devam ediyor.

Spotify, Apple’ın kendi gelirlerini azaltabilmek için kasıtlı şekilde güncelleme yapılmasına izin vermediğini iddia ediyor. Apple’dan bu konuyla ilgili olarak ne tür bir açıklama yapılacağı ise merakla bekleniyor. Hangi tarafın haklı olduğunu ise elbette yapılan açıklamalar belirli hale getirecek.

 

 

İLGİLİ HABER:  Safari Kullanıcılarına Kötü Haber Spotify Desteği Bitti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?