Teknoloji dünyasında beklenmedik gelişmeler yaşanmaya başladı. Yeni kararlar ve yeni yasalarla beraber özellikler internet dünyası için yeni bir döneme hazırlanırken, ülkemiz için farklı ilginç kararlar da gelmeye başladı. Bu noktada en ilginç karar ise Spotify Türkiye ofisi için verilen karar oldu. Sabah saatlerinde öğrenilen gelişmeye göre Spotify, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Peki, neden böyle bir karar alındı? Spotify Türkiye tamamen son mu bulacak? Açıklanan detaylara geçelim.

Spotify Türkiye Ofisi Kapatıldı!

Doğrudan firma yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında Spotify Türkiye ofisinin tamamen kapatıldığı açıklandı. Ülkemizde neden böyle bir karar alındığı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Daha doğrusu yapılan açıklama çok yüzeysel olduğu görüldü. Kararın RTÜK yasası ile ilgili mi olduğunu kesin olarak bilemiyoruz. Ama bu durumunda etkisinin olduğu da belirtiliyor. Öyle ki artık Spotify tarafından da lisans alınması gerekecek ve istenen şartların sağlanması gerekecek. Firmanın bu konuda resmi açıklaması ise oldukça sınırlı.

Spotify Türkiye

Açıklamalarda yer alan ifadeler şöyle; “Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Bu açıklamalarda kesin bir cevap bulmak mümkün olmadı. Ancak yine de uygulamanın Türkiye çalışmalarının devam edeceği belirtiliyor. Çalışmaların devam edeceği ve bunun için bir ekibin kurulacağı da açıklandı. Ekibin muhtemelen Türkiye’de olmadığını göreceğiz. Ancak çalışmaların devam etmesi, şu an servisin Türkçe destekli bir şekilde sorunsuz olarak kullanılacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (8 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?