Spotify, Apple Music Uygulaması İle Arayı Açmaya Başladı

0
99

Akıllı telefonlar için sürekli yeni teknolojiler geliştirilmeye başlandı. Akıllı telefon markalarının sürekli olarak yeni donanımlar ve yeni teknolojilerle beraber yeni seri akıllı telefonları piyasaya sürmesiyle beraber artık akıllı telefonlarda çalışan uygulamalarda bir hayli gelişmeye başladı. Son dönemde bu alanda birçok yeni uygulama ortaya çıkarken bu uygulamalar arasında bazılarının telefon markaları tarafından da ana uygulamalar olarak da tercih edilmeye başlandığını da biliyoruz. Bu konuda daha fazla ön plana çıkan markalardan birisi ise Apple. Zira Apple hem mobil işletim sistemlerinde hem de telefonlarında kullandığı uygulamalarda kendi geliştirdiği uygulamalara yer vermeyi tercih ediyor. Bu noktada birçok eleştiri alsa da Apple’ın politikasını da değiştirmediğini beliyoruz.

Bu şekilde son dönemde ise Apple’ın daha çok müzik alanında çalışmalar yapmaya başladığının da haberleri yapılmıştı. Apple Music adı verilen uygulama ile beraber bu alanda yeni yeni gündeme gelmeye başlayan Apple’ın kendi müzik uygulaması ile rakiplerini de oldukça geride bırakacağı da düşünülüyordu. Apple’ın söz konusu müzik uygulamasının en büyük rakiplerinden birisi ise Spotify olarak biliniyor.

Spotify Farkı Açmaya Başladı

İlk yayınlandığı dönemde Spotify uygulamasını epey bir geride bırakacağı düşünülen Apple Music uygulamasının son kullanım oranlarının ise beklendiği gibi olmadığı da ortaya çıktı. Zira son kullanım oranlarına göre sürekli olarak yeni kullanıcılar kazanan Spotify uygulaması Apple’ın müzik uygulamasını geride bırakmaya başladı.

Sadece kullanıcı sayılarına bakıldığında bile Apple’ın uygulamasının bu alanda en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Spotify uygulamasının gerisinde kaldığını da söylemek gerekiyor. Apple’ın bu alanda beklenen yükselişi yakalayamamasıyla beraber Apple’ın bundan sonra rakiplerini geçmek için nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu oldu. Zira müzik uygulamaları arasında Apple’ın kendisine kalıcı yer edinmek için ilerleyen dönemde müzik uygulamasının üzerine daha fazla düşeceği de düşünülüyor. Fakat henüz Apple bu konu hakkında henüz bir görüş bildirimi de yapmadığını belirtelim. Bu noktada Apple’ın yeni çalışmalarının neler olacağı ise şimdilik merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Spotify İle Apple Arasındaki Kriz Büyüyor

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?