Speedtest iOS İçin Yeni Dönem

0
95

Apple’ın iOS işletim sistemi güncellemelerinin ardı ardına gelmesiyle beraber, mobil uygulamalarında ardı ardına iOS güncellemeleri yayınlamaya başladığını gördük. İlk olarak YouTube uygulaması için gelen güncelleme ile başlayan süreç, hemen sonrasında bir başka efsane uygulama ile devam etti. Bu kez Speedtest uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlandığı açıklandı. Aslında yayınlanan bu güncellemenin tam olarak bir güncelleme olarak değil de bir yenileme olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Uygulamanın nasıl güncellendiğinden bahsedelim.

Speedtest İçin Yeni Dönem

Güncellemeye geçmeden önce bilmeyen kullanıcılar için Speedtest uygulamasından söz etmek gerekiyor. İlk etapta bir web projesi olarak karşımıza çıkan Speedtest sistemi, uzun yıllardır internet hızlarının ölçülmesi için kullanılan bir uygulama olarak biliniyor. Mobil cihazlarda kullanıldığı gibi web sürümü de hala devam eden sistemin internet performansınızı ölçmesinin yanı sıra artılarının da oldukça fazla olduğunu belirtelim.

Speedtest iOS

Yeni güncellemeye geçtiğimiz zaman ise ilk olarak farklı tema tasarımı karşımıza çıkıyor. Eski iOS sürümüne göre uygulamanın arayüzünün tamamen değiştiğini örüyoruz. Yeni tasarım ise Windows 10 için kullanılan tasarıma bir hayli benzemekte. Hem koyu tema uyumu hem de yeni dizilimlerle beraber Speedtest uygulamasının değiştiğini görmekteyiz. Daha modern bir görüntüye kavuşan uygulamanın, aynı zamanda sadeleştirildiğini de görmekteyiz. Tasarımda yapılan değişiklik sonrasında ana hız test butonunun değiştirildiğini de ekleyelim.

Bunun yerine yeni düzende üçlü sekme düzenine geçiş yapılmış. Hız testi, ayarlar ve sonuçlar olmak üzere üçe ayrılan sekmeler daha kolay kullanım imkanı sunuyor. Paket kaybı bilgileri, ping durumu, servis sağlayıcı puanları gibi yeni alanları olan uygulamanın güncellemesi şu an için yayınlanmış durumda. Speedtest güncellemesini yüklemek için ise sadece iOS 9 ve üzeri bir işletim sistemi kullanan Apple cihazı yeterli.

İLGİLİ HABER:  Apple OS X te güvenlik açığı bulan şirketi satın aldı

İlginizi Çekebilir: Efsane Oyun Civilization VI iPad İçin Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?