Bu yeni iPhone 8 konsepti, Apple’ın bir sonraki iPhone’unu çevreleyen pek çok söylentiye dayanıyor. Bunlara; çerçevesiz OLED ekranı, yeniden tasarlanan Ev düğmesi, paslanmaz çelik kasa ve ek bir “Pro” modeli dahil. 

 İşte ayrıntılar:

iPhone 7 çok yeni biliyoruz ancak o kadar çok iPhone 8 söylentisi var ki konseptler,haberler,raporlar bitmiyor. 

iPhone’un 10.yıl dönümünden 8 ay uzaktayız. Ve şu ana kadar bildiğimiz her şey toplanarak bir konsept oluşturuldu. 

Aslında bu konseptin temel unsuru, güncellenmiş bir kamera sistemi, çerçevesiz bir tasarım ve bir OLED ekran. Bunların en az ikisi bile bu noktaya kadar oldukça fazla söylentiye uğradı. 

Yenilenmiş kamera büyük ihtimalle çok değişikliğe uğramaz. Sonuçta iPhone 7 ile gelen çift kamera Apple için yeterince büyük bir olay. Tahminimizce tüm iPhone 8 modellerine (3 ayrı model çıkabilir) çift kamera gelmesi. 

Her şeyden önce bu yıl olmasını en çok beklediğimiz şey OLED ekranlı ilk iPhone’dur. Daha fazla siyah ve fazla renk gösterebilen OLED teknolojisinin üstünlüğü ve OLED trenindeki yarışma ile zaten Apple’ın nihayet katılmasını bekliyoruz.

Bu konseptin diğer önemli noktaları arasında, iris tarayıcı(ne kadar inanmakta zorlansamda), ekranın içine tamamen yeni yerleştirilmiş bir Home düğmesi, iPhone 4S benzeri sandviç şeklinde 2 cam arası paslanmaz çelik ve Apple Pen desteği içeren söylentili “Pro” modeli bulunuyor.

(Eğer bu şeyler gerçek olursa kesinlikle satın almayı düşünüyorum)

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad'te Virüs Taraması ve Temizleme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?