Güvenli İnternet günü kapsamında yapılan etkinlik, yaşanan ilginçliklerle beraber bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Sadece sosyal medyanın değil teknoloji dünyasının da gündemine oturan etkinliğin, bu kadar çok konuşulmasının nedeni ise Sanbot robotu oldu.

Güvenli İnternet etkinliğinde karşımıza çıkan Sanbot, ilk etapta sahip olduğu teknoloji ile konuşulmaya başlandı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ı konuşmacı olarak kürsüye de davet eden robotun, tüm bu hareketleri ise konuşulmasını sağlayan asıl neden olmadı. Robotun konuşulmasına ve sosyal medyada gündem olmasının nedeni bakanın sözünü tekrar tekrar kesmesi oldu.

Sanbot Format Yedi

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın konuşmasını kesen robot, bir anda ilgi odağı olmuştu. Bakan tarafından da konuşma sırasında robotun esprili bir şekilde uyarılması sosyal medyada gündem oldu. Fakat robotun sürekli olarak söz kesmesi sonrasında, Sanbot için ilk düzenleme adımı geldi. Elde edilen bilgilere göre Sanbot, benzeri sorunlara devam etmemesi açısında formatlandı.

Sanbot

Robotun yazılımında bir sorun mu oluştu bilinmez ama format açıklamasından sonra robotun bir haber programı üzerinden özür açıklaması yaptığını gördük. Fakat bu sırada da muhabirin sözünü sürekli olarak kesin robotun, başka bir sorunu olduğu düşünülüyor. Sorun konusunda ise detaylı bir açıklama yapmadı.

Sadece robotun bu konuda kendisine sorulan soruya verdiği cevabı biliyoruz. Bakanın sözünü neden kestiği konusunda soru sorulduğunda robotun, “yanlışlıkla oldu, özür dilerim” ifadelerini kullandığı görülüyor. Sanbot tüm bu olaylardan sonra bir süre daha gündemde kalacak gibi gözüküyor. Sorunun teknik açıdan açıklanıp açıklanmayacağı konusunda ise bir bilgi yok. Tüm olumsuzluklara rağmen ilgi çeken teknoloji ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkan robotun geliştirilmeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Pil Sağlığı Özelliği Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Mac Mini için Önemli Güncelleme Yapıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?