Sosyal medya fenomenleri tek bir YouTube reklam videosu ile dünya kadar para kazanıyorlar

Sosyal medyada milyonlarca takipçiyle fenomen haline gelen ünlülerin reklamdan kazandıkları tahmini gelirleri açıklandı.

Eskiden ünlü denince akla futbolcu, şarkıcı, oyuncu gibi insanlar gelirdi. Günümüzde ise çığ gibi büyüyen sosyal medya çılgınlığı yeni çeşit ünlüleri ortaya çıkardı. Facebook, Instagram, Vine, Youtube gibi milyonlarca kullanıcısı olan sosyal ağlarda yine milyonlarca takipçileri olan fenomen haline gelmiş ünlüler var. Bu platformlarda paylaştıklarıyla çok büyük miktarda paralar kazanan sosyal medya fenomenleri, kazançları ve ünleri ile pek çok futbolcu, şarkıcı veya oyuncuyu da geride bırakıyorlar.

Gelişimi fark eden markalar da reklamcılık için en doğru mecra olarak sosyal medyaya rağbet etmeye başladılar. Gerçekten büyük bir kazancın döndüğü sosyal medya platformu ile ilgili bir araştırma yapan New York Times, sosyal medya denince akla gelen fenomenlerden Kim Kardashian gibi popüler olan sosyal medya fenomenlerinin aldıkları rakamları açıkladı.

Sosyal medyada en çok kazancı sağlayanlar Youtube’da 3 milyondan fazla takipçisi olan kişiler. Ortalama olarak 187.500 Dolar miktarında reklam başı geliri almaktalar. Snapchat, Vine, Instagram vb platformlarda gerçekleştirilen reklamlardaysa bu rakam 75.000 Dolar.

Takipçi sayısı 500 bin 1 milyon arası değişenler için 2500 Dolarlık gelir Youtube’da, 1000 Dolarlık gelir ise Instagram ve diğer platformlarda kazanılıyor. Daha az miktarda kazananlar da mevcut tabi.

İletişim ve eğlence mekanı olan sosyal medya günümüzde bariz bir şekilde kazan kapısı niteliğine de sahip olmuş durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?