Sony’nin geçtiğimiz mayıs ayının sonlarında tanıtımını yaptığı orta seviyeli bir telefon olan Xperia E5 yakın zaman içerisinde Türkiye’ye gelecek. Rakiplerine göre kaliteli kamerası, hoş tasarımı ve uzun ömürlü pil ömrü ile kullanıcılarının isteklerine tam uygun bir telefon olacak gibi gözüküyor. Sony Xperia E5 ince yapısı sayesinde ele kolay bir şekilde oturuyor. Bununla beraber performans yönünden de oldukça başarılı bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun özelliklerine gelecek olursak MediaTek MT67 işlemciye sahip olduğunu 200 GB’a kadar arttırılabilen 16 GB depolama alanının olduğunu görüyoruz. Ayrıca 5 inç boyutunda 720 p HD ekrana sahip.  İki günü rahat bir şekilde çıkaracağı söylenen Sony Xperia E5’in arkada 13 mp çözünürlüklü kamerası, önde ise 5 mp çözünürlüklü bir kamerası bulunuyor.

Xperia E5’in arka kamerasında bulunan özellik nesnelerin nerede olduklarını algılıyor ve ona göre en iyi kaliteyi elde etmeye çalışıyor. Bununla beraber kamerasında bulunan HDR özelliği ile fotoğrafların normal halinden daha aydınlık olmasını sağlıyor ve Sony sadece HDR özelliği ile yetinmeyip otomatik görüntü tanıma özelliği de eklemiş. Bu özelik sayesinde çektiğiniz her fotoğrafta. keskin görüntüler elde etmenizi sağlanılıyor.

Siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği bulunan bu telefonun Türkiye’de 999 TL’lik bir fiyat ile kullanıcılar ile bulaşacağı düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?