Sony, Microsoft’un yeni Xbox duyurusuyla birlikte şok oldu

Dünyaca ünlü firma Sony, Microsoft Xbox`ın en son modeli olan Scorpio`ya karşılık verecek. Japon teknoloji lideri Microsoft`un hamlesi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uzak Doğulu şirketin üst düzey yöneticisi Andrew House, The Guardian gazetesine ilginç açıklamalarda bulundu. Andrew House yaptığı konuşmada Microsoft’un Scorpio kodlu, yeni Xbox modelini tanıtması biraz sürpriz olduğunu, Microsoft’tan bu hamleyi bu kadar kısa zamanda  beklemediklerini söyledi. Ayrıca medyanın tepkisininde ayrı bir tartışma konusu olduğunu sözlerine ekledi. Benzer bir projeyi de Sony Playstation Neo ismiyle 2013 yılında hizmete geçirmeye amaçladıklarını söyledi. Basın mensupları ise konsolun nerede olduğuyla ilgili olarak tepkilerde bulundular. Şimdi bu teknoloji ile ilgilenen herkes tarafından Microsoft`un projesini övüyorlar. Ayrıca düzgün giden şeyleri onarmaya ihtiyaç duymadıklarını açıklamalarına eklerken 4K desteği veren, son derece kompakt bir cihazı çok önce satışa sunabilirdik diyerek sözlerini bitirdi.

Şimdilerde ise teknoloji devi olan Sony, Playstation Neo gibi yenilik peşinde koşan teknolojinin artılarını fark etti. Bir yıldan kısa süre içinde ise, Sony PS 4,5 isimli Playstation Neo yu satışa sunacak. Andrew House ise bazı PC oyunlarının PlayStation uyarlamalarının, ultra sistem gereksinimlerini gerektirdiğini ve bu yüzden de oldukça artan maliyetler yüzünden terk ettiklerini ama bu konuda da ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını da kullanıcılarına duyurdu.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?