Snapchat’te Bitmoji Nasıl Kullanılır?

0
211

 

Bilindiği gibi bir emoji uygulaması olan Bitmoji artık snapchat’te de uygulama olarak kullanılmaktadır. Bitmoji uygulaması kullanıcılar için sıfırdan bir karakter yaratma açısından oldukça önemlidir. Kullanıcılar kendi tercihlerine göre saç, bıyık, kaş, yanak, ağız, burun, kulak, dudak gibi organları kendilerine göre özelleştirebiliyorlar. Bitmoji uygulaması snapchat ile ilişkilendirilerek snapchat üzerinde de kullanılabilmektedir. Peki, Snapchat’te bitmoji uygulaması nasıl kullanılır?

Snapchat’te Yeni Özellikler
Snapchat’te Yeni Özellikler

Kullanıcıların öncelikle bitmoji uygulamasını cihazlarına indirip kurmaları gerekiyor. Uygulama indirilip kurulduktan sonra açılır. Bitmoji uygulaması açıldığında snapchat ile giriş yap bölümüne tıklanır. Bu tıklama sonrası snapchatte bitmoji oluştur seçeneğine tıklanır. Her iki uygulamayı birbirine bağladıktan sonra emoji oluşturmak mümkün hale geliyor. Bitmoji uygulamasında cinsiyet seçimi yapılarak bitmoji oluştur seçeneğine tıklanarak ortaya çıkan çeşitli seçenekler ile bitmoji oluşturulabilir. Kullanıcılar bu aşamaya geldikten sonra kendileri için seçtikleri karakterin fiziksel özelliklerini belirleyebilmektedirler. Kaşlar, bıyıklar, saçlar, dudaklar, yanaklar ve burunlar gibi seçenekler ile kullanıcılar kahramanlarını kendilerine göre düzenleyebilirler. Fiziksel özellikler seçildikten sonra son olarak karaktere bir kıyafet seçimi yapıldıktan sonra kaydet ve çık seçeneğine tıklanarak snapchatte oluşturulan bitmoji kaydedilir. Tüm ayarlar kaydedildikten sonra son olarak ekrana “bitmoji uygulaması snapchate bağlansın mı? Uyarısı ekrana gelecektir. Kullanıcılar bu uyarıya evet bağlansın seçeneği ile cevap verdiklerinde bitmoji ile ortaya çıkarılan karakter snapchat hafızasına kopyalanacaktır.

bitmoji-snapchat

Kullanıcılar bitmoji ile oluşturdukları bitmojileri snaplerin de kullanmak için sağ üst köşede yer alan simge bölümüne tıklanarak bu bölgeye kaydedilen snaplerini seçerek kullanabilmektedirler. Bitmoji uygulamasında yaratılan karakterlerin en önemli özelliği kullanıcı için özelleştirilen karakter olmasıdır. Bu sayede tüm kullanıcılar diledikleri gibi karakter oluşturabiliyorlar.

 

İLGİLİ HABER:  Snapchat iOS Kullanıcıları Çoklu Snap Özelliğine Kavuştu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?