Snapchat iOS Kullanıcıları Çoklu Snap Özelliğine Kavuştu

0
146

Instagram karşısında adeta erimeye başlayan Snapchat uygulaması son günlerde hisselerinde de ciddi düşüşler yaşamaya başladı. Artık uygulamanın bir nevi duraklama dönemine girdiği düşünülüyor. Hem aktivitesini hem de değerini günden güne kaybeden Snapchat, daha önce Twitter’ın yaşadığı çöküşü yaşıyor diyebiliriz. Bu durumun ana nedeniyse tabii ki Instagram. Daha önce yayınlanan yeni güncellemeleriyle neredeyse tüm Snapchat özelliklerini çalan Instagram, bir nevi kullanıcıların Instagram uygulamasına yönelmesini sağladı. Bu durumu değiştirmek isteyen Snapchat ise kısa aralıklarla güncellemelerine devam etmekte. Daha önce sosyal medya devinin geofiltre, yeni cevap sistemi gibi güncellemeleri yayınladığını da görmüştük. Şimdi ise Snapchat çoklu snap özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı.

Snapchat Çoklu Snap Özelliği Nedir?

Şimdilik sadece iOS kullanıcıları için yayınlanan yeni özellik sayesinde sadece 10 saniyelik snap paylaşımı yapmaktan kurtulacaksınız. Bunun yerine Snap paylaşımlarının süresi 60 saniyeye kadar çıkarılacak. Çoklu snap özelliği olarak kullanıma giren yeni özelliğin ayrıca bir kullanımıysa olmayacak. Bunun yerine 10 saniyelik standart snap çekimi yaptıktan sonra kullanıcıların kayıt tuşuna basmaya devam etmeleri halinde sıralı snap çekimleri devam edecek. Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre toplamda 6 snap bu şekilde sıralı olarak çekilebilecek. Bu da demek oluyor ki kullanıcılar 60 saniyelik snap paylaşımı yapabilecekleri.

Snapchat çoklu snap

Tabi doğrudan yapılmıyor sıralı bir şekilde yapılıyor olması tam anlamıyla bir süre artışından söz edilemeyeceğini gösteriyor. Yine de 10 saniyelik bir hayli kısa bulunan süreye göre 60 saniyelik paylaşım imkanının bir hayli sevileceği düşünülüyor. Snapchat iOS için yayınlanan yeni güncellemenin, Android işletim sistemi için ne zaman yayınlanacağı konusundaysa bir bilgi bulunmuyor. Fakat uygulamanın bu süreyi çok uzun tutmayacağını düşünüyoruz.

Önceki Haberimizde: Apple Dünya Emoji Günü için Yeni Emojiler

İLGİLİ HABER:  AirPods Pro Lite için Hazırlıklar Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?