Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakırız?

Skype, kolay yüklenmesi ve kullanımıyla tercih edilen bir uygulamadır. İstediğiniz kişi ile istediğiniz zaman canlı olarak görüşmenize, mesajlaşmanıza ve konuşmanıza yardımcı olmaktadır. Uygulama tamamen ücretsizdir. Son zamanlarda, arkadaş görüşmelerinden çok iş ortamında da kullanılmaya başlanmıştır. Tek yapılması gereken, Skype’ı indirmek ve bilgilerinizi girdikten sonra giriş yapmak. Daha sonra istediğiniz kişileri arayarak bulup ekleyebilirsiniz. Skype, en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Her cihaza uyumlu olması tercih edilme nedenlerindendir. Hem bilgisayarda hem de telefonlar da kullanılma özelliğine sahiptir.

Skype’ da her mesaj ya da bildirim geldiğinde, sesle belli edilir. Bu sesi kapatmanın yolu oldukça basittir. Sesi kapattığınızda istediğiniz zaman gelen mesajları görebilirsiniz ama bildirim sesini duymazsınız. İlk olarak sessize almak istediğiniz konuşmanın üzerine gelin ve sağ tuşa basın. Açılan pencerede, kişisel bilgilerini göster seçeneğine tıklayın. Daha sonra konuşma yaptığınız kişi ya da kişilerin detaylarının yazıldığı bir pencere açılacak. Detaylarda konuşma bildirimleri seçeneği de bulunmakta.

Konuşama bildirimlerinin alt kısmında ” yeni bir şey olduğunda bana bildir” seçeneğinin işaretli olduğunu göreceksiniz. Yazının sol tarafındaki tik işaretini kaldırarak konuşmayı sessiz hale getirebilirsiniz. Sessize almanın daha kolay bir yöntemi de vardır. Bu yöntem ise konuşma penceresine, /alertsoff yazarak gerçekleşmektedir. Kodu yazıp enter tuşuna bastığınız zaman, gelen bildirimler sessiz hale dönecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?