Siyah iPhone 7 Boya Sorunu Garanti Kapsamında Mı?

1
271
iPhone 7

Şu an için en güncel akıllı telefon modellerinden birinin iPhone 7 serisi olduğunu biliyoruz. Genel anlamda dışarıdan baktığımızda telefonların en büyük farklılıkları ise yeni renk seçenekleri olmuştu. Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında gündem olan ve en çok satan renk seçenekleri ise Jet Black serisi parlak siyah ve mat siyah renk seçenekleri olmuştu. Kısa süre içerisinde Apple’ın bir anda en çok satan akıllı telefonu olan siyah akıllı telefon serilerinin görüntüleri oldukça şık olsa bile sorunları ise bir türlü bitmek bilmedi.

Boya Atma Sorunları Gündem Oldu

iPhone 7 akıllı telefonlarının siyah renk seçenekleri için ilk olarak çizilme sorunları gündem olmuştu. Hatta bu sorunlar Apple tarafından bile kabul edilmiş ve siyah renk seçenekli modellerin çok çabuk çizildiği belirtilmişti. Tüm bunlarla beraber çizilmelere karşı çok daha az zarar görmek için özel kılıflar bile görmüştük. Yaşanan çizilme sorunlarından sonra zaten özellikle parlak siyah modellerin de satışlarında bir düşüş yaşanmıştı. Yaşanan bu düşüşün ardından ise tam siyah renk seçeneklerinin sorunu unutuluyor derken bu kez yeni bir sorun daha ortaya çıktı.

iPhone 7

Yeni sorun ile beraber siyah modellerde boya dökülmesi yaşandığı ortaya çıktı. Bir süre telefon kullanımından sonra telefonun herhangi bir fiziksel etki almamasına rağmen siyah modellerde boya dökülmeleri yaşandığı da belirtilmeye başlandı.

Kullanıcılardan ardı ardına bu yönde mesajlar gelmesi ile beraber görsellerinde ortaya çıkması bu modellerde bir sorun olduğunu da ortaya koymuş oldu. Sadece telefonların düşmesi durumunda değil kullanımla bir süre sonra kendiliğinden de yaşandığı iddia edilen boya dökülmesi sorunu yeni bir soruyu daha ortaya çıktı.

Boya Sorunu Garanti Kapsamında Mı?

Tüm bunlarla beraber asıl merak edilen konu ise boya dökülmelerinin garanti kapsamına girip girmeyeceği oldu. Kullanıcılardan bu yönde mesajlar gelmesi ile ortaya çıkan sorunda boya dökülmelerinin ise genel olarak garanti kapsamında olmadığı belirtiliyor. Fakat yine de Apple’ın konu hakkında bir açıklama yapmadığını ve yaşanan sorunun genel bir sorun olması durumunda ücretsiz onarım hizmeti verilebileceğini de belirtelim. Tüm bunlar içinse Apple’ın açıklamasını beklemek gerekecek.

Diş beyazlatma

1 YORUM

  1. Merhaba,
    IPHONE 7 simsiyah ürünü fatura tarihinden servis teslimine kadar 17 günlük sürede boya dökülmeleri oluştu. Yetkili servis kimseye danışmadan bireysel kararıyla ürüne 2 kez servis açmış. Servis Kozmetiksel problemler, kullanıcı kaynaklı diyerek red verildi. Apple Türkiye ile görüşmemiz neticesinde konu yetkiliye aktarıldı. Apple Türkiye teknik servisi de RED verdi.
    Anlayacağınız yaklaşık 3 Asgari Ücret para ver, 1 haftada 1 yıllık görünüme dönüşsün. Müşteri kaynaklı kozmetiksel hata ile reddedilsin.
    Böyle hatalı dünya markası görünümlü ürünleri almamanızı öneririm. Koskoca Apple sözde dünya markası. Malının arkasında duramıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?