Doğrudan Başlangıç Ayarlarına Giden ve Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

 

               Bazı bilgisayarlarda yükleme işlemi sonunda veya sonradan belir zaman aralıklarında içerisinde Reboot işlemi yapılırken başlangıç ayarlarında takılı kalma durumu ortaya çıkmaktadır. Bu bazen sürekli olarak tekrar etmektedir. Karşımıza mavi bir ekran çıkar ve bu kullanıcıları korkutan bir durumdur. Fakat bu sefer BSOD kadar korkutucu bir durum ile karşı karşıya değilsiniz.

 

Bilgisayarınız açtığımızda karşınıza bazı seçenek listeleri çıkarsa bu durum biraz ciddi olabilir. Windows 7, 8 veya 10 kullanıcıları için bu durumda karşılaşmaları mümkündür. Yenilenen sistemlerde hemen sonrasında görülen işletim sistemi sorunları bazen can sıkıcı olmaktadır. Ama bu sorunu çözmek için birçok yöntem vardır.

 

İlk Önce Paniğe kapılmayın ve görmüş olduğunuz mavi ekran için seçeneklerinizi denemeye başlayın. Bunlardan bir tanesi Windows yüklemesine engel teşkil ediyor olabilir. Ayrıca sıkıntının kaynağını bulmak için Windows’u normal başlat seçeneği çalıştırmak mümkün olabilir.

 

Sonrasında Windows kurulumu onarmak faydalı olur. Fakat bazı başlangıç dosyalarının eksik olması gibi sorunlar sıkıntılara sebep olmaktadır. Onarım bu sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır.

 

Sistem geri yükleme işlemi Windows 10 kullanıcıları için birçok sorundan kurtarmaktadır. Bu sistem geri yükleme işlemi her zaman işe yaramaktadır. Sistem geri yüklem işlemi başladığında karşınıza mavi ekran geldiğinde F10 seçmeniz yeterli olmaktadır.

 

Bir şekilde zarar görmüş olan sistem dosyaları sistemin düzgün olarak yüklenmesini önlüyor ve gelişmiş ola dosya onarımı yapmak sorunlar için çözüm olabilir.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?