Siri, iPhone ve iPad’deki en güçlü araçlardan biridir. Peki, cihazınızla konumaşadığınız durumlarda Siri’yi kullanmak isterseniz ne olacak? Sorun değil, çünkü Siri’ye yazarak da soru sorabilir ve komut verebilirsiniz. Peki, Siri’ye yazarak soru sorma nasıl yapılır? Siri’ye metin yazabilme özelliği, Siri’yi kontrol etmek için sesini kullanamayacak olanlar için tasarlanmış bir erişilebilirlik özelliğidir.

Siri’ye Yaz Özelliği Nasıl Açılır?

  1. Öncelikle iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını başlatın.
  2. Soldaki menüden Genel ayarlara dokunun.
  3. Erişilebilirlik‘i seçin. Bu, erişilebilirlik özelliklerinin tümünü listeleyecektir.
  4. Ekranı aşağı kaydırarak Etkileşim ayarlarından Siri ayarını bulun.
  5. Özelliği açmak için Siri’ye yazma seçeneğinin yanındaki açma / kapama butonuna dokunun.
  6. Sesli geribildirimi Her Zaman Açık veya sadece Eller Serbest modu için tercih edebilirsiniz. Siri komutlarını yanınızdakilerin duymasını istemiyorsanız bu özelliği harikadır.

Siri’ye Yazma Nasıl Kullanılır?

Siri’ye Yaz özelliğini açtıktan sonra, Siri’ye hem yazarak hem de sesli olarak soru sorabilirsiniz. Siri, varsayılan olarak ona metin yazmanızı bekler ve ekran klavyesi açılır. Siri’ye “Merhaba Siri, yarın sabah 7’de çöpü atmamı hatırlat” komutu gibi sesinizle verdiğiniz her komutu yazarak da verebilirsiniz.

Yazmak istemiyor musunuz? Metin Dikte Etme özelliğini etkinleştirebilir ve Siri’nin söylediğinizi yazmasını sağlayabilirsiniz. Metin Dikte Etme butonu bir mikrofon olarak görünür ve boşluk çubuğunun solunda bulunur Bu butona dokunduğunuzda, Siri’nin Metin Dikte Etme özelliğini etkinleştirir. Komutunuzu bitirdikten sonra, ekranın altındaki Klavye butonuna dokunun.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  Apple Ses Tanıma Sistemi İle Siri Değişiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?