Siri’nin Gücüne Güç Katacak Adım

0
53
Siri sanal asistanı

Apple’ın akıllı asistanı olarak bilinen Siri, tanıtıldığı andan bu yana en hızlı gelişim gösteren teknolojiler arasındaki yerini almaya başladı. İlk dönemden bu yanan sürekli olarak değişen ve sürekli olarak genişleyen sanal asistan, son olarak iOS 11 serisiyle beraber dönüşümünü tamamlamış oldu. Daha gerçekçi seslerle beraber gelişmiş bir yapay zeka sunan ve sanal asistan deneyimini en iyi seviyeye taşıyan yeni Siri’nin, bu aşamada da kalmayacağı ortaya çıktı.

Bunun yanı sıra Apple’ın yatırımlar yapmaya devam ettiği ve en önemlisi de sanal asistan teknolojisinin gelişmesi adına yeni birimler oluşturulduğu belirtiliyor. Son olarak teknoloji devinin Init.ai ekibini satın aldığı ortaya çıktı.

Siri Yapay Zekası Epey Geliştirilecek

Daha önce müşteri hizmetleri ile kullanıcılar arasındaki iletişimleri kurmak için kullanılan birçok sanal asistan sistemini devreye sokan Init.ai ekibine göz koyan firma, Siri konusunda gelecek planlarını da ortaya çıkarmış oldu. Aslında Apple’ın servisi doğrudan satın almadığını belirtelim.

16 Aralık tarihinde faaliyetlerine başka şekilde devam edeceği belirtilen ekibin kiralanması sağlanmış durumda. Bu süre içerisinde ekibin, Apple Siri sanal asistanı üzerinde çalışacağı açıklandı. Makine öğrenme ve yapay zeka konusunda Siri sanal asistanını bir hayli geliştireceği açıklanan ekibin, neler başaracağı konusunda tabii ki bir bilgi elde edilebilmiş değil.

Siri sanal asistanı

Fakat Apple’ın Siri sanal asistanı konusunda genel düşünceye bakacak olursak, çalışmalar iş dünyasına yönelik olacak. Sanal asistanın iş kollarına yönelik olarak bazı güncellemeler alacağı konuşuluyor. Belki sektörlere yönelik bir çalışma yapıldığını da görmek mümkün olacak.

Tüm gelişmelerin nasıl şekilleneceği konusunda Apple tarafından bir açıklama yapılmış değil. Fakat uzun süre beklemeyeceğimiz kesin. Öyle ki ekibin 16 Aralık tarihinde farklı bir şekilde yoluna devam edeceği söyleniyor. iOS 11 için yayınlanacak olan yeni güncellemelerde Siri sanal asistanının güncellemelerinin gelip gelmediğini takip edeceğiz. Değişiklikleri sitemizden paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  Apple Siri için Mühendis İlanlarını Açtı

İlginizi Çekebilir: Facebook Messenger İle Apple Music Ortaklığı Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?