Siri WWDC Sorularına Cevap Vermeye Başladı

0
66
WWDC 2018

Sanal asistan teknolojisi konusunda rakiplerinden gerisi kalmaya başlayan Apple’ın Siri sanal asistanı konusunda iyileştirmeler yapma peşinde. Markanın Siri konusunda iyileştirmeleri için ise ilk olarak WWDC 2018 etkinliği öne çıkacak. iOS 12 işletim sisteminin tanıtılmasıyla beraber bu alanda ilk geliştirmelerin neler olduğunu göreceğiz.

Nasıl gelişmelerin olacağı konusunda ilk tüyolar ise yine Siri sanal asistanından geldi. Ortaya çıkan bilgilere göre Siri, WWDC 2018 etkinlikleri için yöneltilen sorulara cevap vermeye başladı. Bu konuda bir deneme yapıldı ve ilk sonuçlar şaşırtıcı gerçekleri ortaya çıkarmış oldu. Apple Post’tan Nathan Simpson tarafından yapılan testle beraber bu konuda ilk gelişmeler ortaya çıkmış oldu.

Siri Yeni Sesler Alacak

WWDC hakkında Siri’ye sorular sorarak yapılan test sonrasında Apple’ın yapacağı geliştirmeler ortaya çıkmış oldu. Buna göre Siri sanal asistanına WWDC’yi anlat dediğiniz zaman cevap olarak “Siri’ye yeni bir ses geliyor” şeklinde yanıtlar veriliyor. Geçen sene de benzer bir durumu yaşamış ve Siri’nin verdiği ipuçlarının gerçek olduğunu görmüştük. Tabii ki bu Apple’ın bilinçli olarak gerçekleştirdiği bir durum. Belli kelimelerde marka, Siri içerisinde bu tür tüyoları ekleyerek, kullanıcılara WWDC etkinliği hakkında ufak tefek bilgiler veriyor.

WWDC 2018

Aynı sorunun tekrarlanması durumunda ise Siri’nin bu kez “parlak bir evim olacak, daha çok ağ şeklinde ve mat renkli” şeklinde ilginç bir cevap verdiği görülüyor. Bu cevapta markanın yapay zeka konusunda iyileştirmeleri öne çıkaracağını gösteriyor. Şimdiden Siri hakkında gelişmeleri öğrenmemizi sağlayan gelişimlerin ardından WWDC 2018 içinde ilk tüyolar ortaya çıkmış oldu. Tüm bu geliştirmeler ise tabii ki iOS 12 işletim sistemiyle beraber gelecek hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Bir HomePod Modeli Geliyor

İLGİLİ HABER:  Eski iPhone Modelleri İçin Apple’a Dava

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?