Siri Sanal Asistan Sıralamasında Sonuncu Oldu

Siri sanal asistanı için son değerlendirmeler kullanıcıları şaşırtmaya başladı. Siri sanal asistan için son durum ne? Google Asistan ile Siri sanal asistan arasındaki yarışta kim önde?

0
92

Sanal asistan teknolojisinde öncü markalardan birisi Apple. iPhone 4s sonrasında devrim niteliğinde bir teknoloji olarak hayatımıza giren Siri sanal asistanıyla beraber bu alanda söz sahibi olmayı başaran Apple, uzunca bir süre sanal asistan teknolojisinde de ilk sırada kalmayı başardı.

Özellikle yeni nesil akıllı telefon teknolojilerine kadar, yani yapay zekanın akıllı telefon modellerinde kullanılmaya başlamasına kadar Siri sanal asistanının bir hayli konuşulduğunu söylemek gerekiyor. Fakat tüm bunlara karşın son iki yıl tam tersi bir durum yaşanıyor. Bu konuda öncü olan Apple, yavaş yavaş rakiplerinin arkasına geçmeye başlıyor. Son değerlendirmelerde markanın bu konuda hiç de memnun etmeyecek bazı gelişmelerle gündemde olduğunu gösteriyor.

Siri İçin Son Durum Ne?

Rakip sanal asistan teknolojileriyle beraber yeni bir teste sokulan Siri sanal asistanı için gidişat pek iyi gözükmüyor. Öyle ki yapılan testle beraber Siri, diğer sanal asistan teknolojilerine göre geri planda kaldı. Rakip firmaların geliştirmiş olduğu yeni yapay zeka sistemlerinin bir hayli olumlu sonuçlar verdiği ve bu sayede de Siri sanal asistanının zaman içerisinde geçildiği düşünülüyor.

Siri sanal asistan

Bunda Apple’ın hatalarının da bir hayli fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Bir süredir Siri geliştirmeleri yeterli değil. Buna karşın Google Asistan, Amazon Alexa gibi sanal asistanlar içinse sürekli geliştirme devam ediyor. Yapay zeka konusunda da bu firmaların daha başarılı adımlar atması, Siri’nin geriye düştüğünü gösteriyor.

Değişiklik Şart!

Son yapılan en doğru soru testinde de sıralamada Google Asistanın birinci olduğunu belirtelim. Google Asistanın hemen arkasından ise Amazon’un sanal asistanı geliyor. Üçüncü sırayı ise yeni sayılabilecek Cortana alıyor. En köklü sanal asistan olan Siri ise tüm bu sıralama içerisinde sonuncu olarak dikkat çekiyor.

İLGİLİ HABER:  Turkcell BiP Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sorulara en doğru cevap verme yarışında da geriye düşen sanal asistan için iOS 12 sonrasında önemli değişiklikler bekliyoruz. Bunun için kurulmuş olan özel ekibin ne kadar etkili olacağını zaman gösterecek. Bakalım Siri eski günlerine dönmeyi başarabilecek mi?

Önceki Haber: Twitter iOS Sürümü için Önemli Yenilik Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?