Siri Kullanıcı Sayıları Bir Hayli Arttı

0
234

Sanal asistan teknolojilerinin atası olarak gösterilen Siri, ilk olarak iPhone 4s sonrasında karşımıza çıktı. Aradan geçen yıllar, Siri sanal asistanının bambaşka bir hale dönüşmesine neden oldu. Bu süreçte Apple’ın sanal asistanından etkilenen birçok sanal asistan teknolojisi de karşımıza çıktı. Şimdilerde bireysel geliştiricilerin bile sanal asistan yazılımları ürettiğini düşünecek olursak, gelinen noktayı daha iyi görebiliyoruz.

Fakat her ne kadar yeni sanal asistan teknolojileri bu kadar yaygınlaşmış ve çoğalmış olsa da hala Siri’nin yerinin biraz farklı olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle iOS 11 güncellemesi sonrasında sanal asistanın çok daha ilgi çektiğini gördük. Açıklanan son aktif kullanım oranları da bunu kanıtlıyor.

Siri Aktif Kullanıcı Sayıları Rekor Kırdı

Son olarak Apple’ın sanal asistanı için kullanım oranları, iOS 11 tanıtılırken duyurulmuştu. iOS 11 tanıtımında yapılan açıklama sırasında ise sanal asistanı cihazlarında kullanan kullanıcıların sayılarının 375 milyon olduğu açıklanmıştı. 375 milyon kullanıcının sanal asistanı kullanması, markanın oldukça başarılı bir çizgi çizdiğini göstermişti.

Siri

Apple ile özdeşleşen bir sanal asistanın bu kadar ilerlemiş olması, markanın başarısını ortaya koyarken, son açıklanan rakamlar beklenen kullanıcı sayılarının bile bir hayli geride kalmasına neden oldu.

iOS 11 işletim sisteminin ve Mac için desteğin açıklanmasından sonra zaten sanal asistanı aktif olarak kullanan kullanıcıların sayısının bir hayli artması bekleniyordu. Beklendiği gibi de oldu ve son açıklanan rakamlarda 500 milyon kullanıcının üzerine çıkarıldığı açıklandı. 500 milyon kullanıcının üzerinde aktif kullanıcının elde edilmiş olması, çok kısa bir süre içerisinde Apple’ın sanal asistanını benimsettiği görülüyor. Tabii ki burada Mac kullanıcıların artısı da oldukça fazla.

İlginizi Çekebilir: 6.1 İnçlik iPhone X Modeli Nasıl Olacak?

İLGİLİ HABER:  AirPods 3 için İlk İddialar Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?