Siri iMessage Uygulamasına Dahil Mi Edilecek?

0
47

Apple’ın yeni seri akıllı telefonları ile beraber yeni seri mobil işletim sistemleri de duyurulmuştu. iOS 10 olarak duyurulan yeni işletim sistemi Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarıyla beraber de yayınlandı. Yayınlanmasının hemen ardından güncellemelerde yenilenmeye de başlayan iOS işletim sistemi kullanıcılar birçok yenilikte sunmaya başladı. Apple’ın iOS’un yeni sürümüyle beraber kullanıcılara sunulan yeniliklerden birisi de Siri sistemi hakkında olmuştu.

Siri-sistemi

Apple tanıtımda da yaptığı açıklamada Siri’nin artık sadece belli telefon uygulamaları için değil üçüncü parti uygulamalar içinde kullanılabileceğini açıklamıştı. Yapılan açıklamadan hemen sonra teknoloji devi yayınladığı yeni sürümle beraber Siri sanal asistanına üçüncü parti uygulamalar için destek özelliğini ekledi. Aralarında ödeme sistemlerinin de bulunduğu birçok uygulama için destek vermeye başlayan Apple’ın Siri hakkında geliştirmelere de tüm hızı ile devam edeceği açıklanmıştı.

Siri Desteği Genişletilecek Mi?

Yapılan açıklama ile beraber Siri için bundan sonraki aşamada da geliştirmelerin devam edeceği belirtildi. İlk olarak Apple’ın Siri uygulaması için iMessage desteği getireceği iddia edildi. Siri ile iMessage’ın bağlanmasını sağlayacak olan yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından kullanıcıların iMessage üzerinden Siri ile ödeme sistemlerini de kullanabileceği belirtiliyor.

Siri-güncellemesi

Yani diyelim ki iMessage üzerinden görüştüğünüz kişiye ödeme yapmak istiyorsunuz. Bunun için sadece Siri komutlarını kullanarak ödeme sistemlerinden yararlanmanız mümkün olacak. Şu an için Apple’ın bu teknolojiyi geliştirme sürecinde olduğu ve patent başvurusunda da bulunduğu belirtiliyor.

Patent başvurusu için hazırlanan belgelerin ve görsellerinde paylaşılmasıyla ortaya çıkan durum için firmanın henüz bir açıklama yapmadığı da bir gerçek. Fakat gerek iOS 10 yayınlanırken gerekse de yeni mobil işletim sistemi tanıtımında Apple’ın Siri için gelecek planları olduğu ve sistemin çok daha geliştirileceğini açıklamış olması Siri üzerinde böyle bir geliştirme olduğu ihtimallerini arttırmakta.

İLGİLİ HABER:  Siri’den Bayram Mesajları Güncellemesi

Tabi yine de hem kesin tarih hem de sistemin nasıl işleyeceği konusunda bilgi almak için Apple’ın kullanıcılara yapacağı güncelleme açıklamasını da beklemek gerek. Yeni geliştirmenin hangi serileri kapsayacağı ve ayrı bir güncelleme mi olarak geleceği de bu şekilde ortaya çıkacak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?