Siri ile Pokemon GO Sohbeti Yapmak Mümkün

0
55

Apple son dönemlerde patlama noktasında karşımıza çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO çılgınlığı için güncellemelerini sürdürüyor. Hem iPad hem de iPhone için oynanabilir olan oyunun iOS desteği de gittikçe güçleniyor. Elini güçlendirmeyi amaçlayan şirketin yapay zeka asistanı Siri için bir güncelleme yayınladığını söylemeliyiz. Artık asistanınız aracılığıyla Pokemon GO oyunu hakkında sohbet etmek, hatta bazı bilgiler almak mümkün.

İlk olarak Apple tarafından yayınlanan arka plan güncellemesinin ardından basit sorulara cevap verebilir hale gelen Siri bugün çok daha üst noktalara erişmiş durumda. Bu güncellemenin gelmesiyle birlikte Siri’ye yöneltilen bazı sorular cevaplandırılabiliyordu.

Siri-ile-Pokemon-GO-Sohbeti-Yapmak-MumkunÖrneğin;

  • Siri, Pokemon Go oynuyor musun?
  • Siri, Pokemon Go’yu ne kadar seviyorsun?
  • Siri, Pokemon Go Sence nasıl bir oyun?

Bu gibi sorulara cevaplar sunan Siri ilk gününden güncellemenin etkilerini vermeye başladı. Arttırılmış gerçeklikle donatılmış Pokemon Go oyunu adeta iPhone ya da iPad ile çok daha keyifli bir hal almıştı.

Bunun üzerine güncellemeler devam etti ve Siri asistan olarak görevini layığıyla yapmayı sürdürdü. Örneğin şu sıralar Siri yardımıyla derin bir Pokemon GO muhabbeti yapmak mümkün. Bununla da sınırlı değil. Örneğin bir Pokemon hakkında merak ettiğiniz detaylar mı var? O halde daha fazla düşünmeyin, ya da bunu internette aramakla uğraşmayın Siri sizin için tetikte bekliyor.

Siri yardımıyla alternatiflerini çoğaltacağınız sorulara cevap bulmanız mümkün. Siri’ye yöneltebileceğiniz alternatif sorular arasında şunlar yer alıyor.

  • Favori Pokemon’un hangisi?
  • Sence X ya da Y Pokemonu daha mı güçlü?
  • X Pokemonunun özellikleri neydi?
  • Su gücünün en iyi Pokemonu hangisi?
  • En yakın GYM nerede?
  • En güçlü Pokemon hangisi?

Bu tarz sorularınıza sesli asistanınız Siri makul cevaplar sunabilecek konuma ulaştı. Apple böylece yalnızca iş hayatında ya da klasik kullanımda değil, oyun dünyasında da destekçi bir görünüm çizmeyi başarmış oldu. Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik üzerine çalışmalarını sürdürmesi, bu projelere bu tarz destek sunması ve geleceğe dair planlarıyla yeni nesil iPhone ve iPad için şimdiden umut verdi. Hatta Siri için bile merak duygusu uyandırdı diyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone Şarjım Varken Kapanıyor (%4 %10 %20)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?