Apple’ın kullanıcılara sunduğu servislerin sayısı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Bir yandan yeni servislerin kullanıma alınırken, bir yandan ise mevcut uygulamalar ve servisler için de güncellemelerin yayınlandığını görüyoruz. Bu süreçte yetenekleri bir hayli artan ve bir nevi Apple’ın servislerinden biri olarak adlandırabileceğimiz Siri için de aynı durum geçerli.

Kullanıma başladığı ilk yıllarsan bu yana bir hayli gelişim gösteren Siri, birçok işlemi saniyeler içerisinde gerçekleştirmenize de olanak sağlıyor. Bu noktada Siri’den en çok yararlanılan konulardan biri olan mesaj yazma özelliğinden söz edeceğiz. Sadece Siri sanal asistanını kullanarak iMessage üzerinden nasıl mesaj gönderebileceğinize bakalım.

Siri ile Mesaj Gönderme

Sanal asistanı kullanarak mesaj göndermek için yapacaklarınız oldukça basit işlemler. Sadece birkaç adımı ve komutu izleyerek mesaj gönderebiliyorsunuz. Hemen neler yapılacağından söz edelim.

  • Siri sanal asistanınızı etkinleştirin. Hey Siri komutunu kullanın ya da direk olarak ana sayfa düğmesine basılı tutabilirsiniz.
  • Siri’ye “mesaj gönder” komutunu vermeniz gerekiyor. Bu kısımda siz belirtmezseniz Siri size bir kişi, numara ya da e-posta adresi soruyor.

Siri ile iMessage

  • Sonrasında yazmak istediğiniz mesajı söylemeniz gerekiyor.
  • Siri, söylediğiniz metni algılıyor ve onaylamanız için size sunuyor. Direk ekranda bulunan gönder butonunu kullanabilir ya da gönder komutu verebilirsiniz.

Mesajınızı silmek isterseniz ya da değiştirmek isterseniz de yine komutları ya da ekranda gözüken seçenekleri kullanabilirsiniz. Yapılacak işlemler bu kadar kolay işlemler.

Siri İle Yeni Mesajları Kontrol Etmek

Siri ile kolayca mesaj yollamadan söz ettikten sonra, Siri sanal asistanıyla gelen mesajları nasıl kontrol edebileceğinize bakalım.

  • Yine işlemler oldukça basit. Öncelikle Siri sanal asistanını etkinleştirin.
  • Ardından ise Siri sanal asistanına “İletilerimi kontrol et” ya da “Yeni mesajım var mı?” sorularını sorun.

Siri ile iMessage

  • Siri yeni mesajları ekrana getirecektir. Mesajlardan istediğiniz birine dokunduğunuz zaman, sanal asistan mesajlarınızı okuyacaktır.

Kısacası tüm mesaj yazma ve okuma işlemleri oldukça basit sesli komutlarla yapılabiliyor. Sadece uygun komutu verdiğinizden emin olmanız yeterli olacaktır.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?