Her firmada olduğu gibi Apple’da da kendi uygulamalarını öne çıkarmak üzerine bir çalışma var. Bu durum en çok App Store uygulama mağazasında karşımıza çıkıyor. Apple’ın resmi uygulamalarının olduğu kategorilerde genelde Apple’ın uygulamaları öne çıkarılıyor. Bu konuda eleştiriler alınca, sistemi belli oranda değiştiren Apple, uygulamalar üzerindeki ağırlığı eşit dağıtacak yeni bir algoritma duyurmuştu.

Bu çalışma Apple’ın kullanıcılardan bir hayli beğeni toplamasını sağladı. Uygulamanın beğeni toplamasıyla beraber Apple’ın bu alanda çalışmalarına devam edeceği ortaya çıktı. Şimdi ise sırada Siri uygulaması bulunuyor.

Siri Varsayılan Uygulamalar için Güncellenecek

Bu kez Siri sanal asistanı için yeni bir düzenleme yapılacak. Siri sanal asistanında da aynı durum var. Siz bir komut verdiğiniz zaman, ilk olarak Apple’ın uygulamaları üzerinden kullanım yapılıyor. Varsayılan uygulamalar her zaman için ön planda tutuluyor.

App Store için yapılan düzenlemeye benzer bir düzenlemede Siri için yapılacak. Bu kez Siri sanal asistanına varsayılan uygulamalar için değişiklikler ekleyebileceksiniz. Diyelim ki varsayılan mesaj uygulamasını WhatsApp olarak seçtiğiniz. Bu durumda mesaj gönderme komutu kullandığınız zaman doğrudan WhatsApp üzerinden gönderi yapılacak. Siri için gelecek olan düzenleme bir algoritma değişikliği sunabilir.

WWDC 2018

Tüm uygulamalarda kullanıcıların kendilerinin seçim yapması sağlanmış olacak. Apple bu dönüşümle beraber eleştirilere karşı durmayı hedefliyor. Özellikle kendi uygulamalarının yanında 3.parti uygulamalara da destek vermesi, markanın biraz daha esnek kurallar benimsemesi anlamına geliyor.

Bunun yanında kullanıcılara ekstra seçenekler de sunulmuş olacak. Tabii ki yeni özelliğin yayınlanmasından sonra bunlar hakkında daha detaylı yorum yapma şansını elde edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Falcon Heavy Başarılı Bir Şekilde Fırlatıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?