Sanal asistan konusunda bir ilke adım atan Apple, bu alanda ilk olan teknolojiyi yani Siri teknolojisini kullanmaya başlamıştı. Yapay zeka destekli olarak başlamayan ardından, yapay zeka desteğini de alan sanal asistan, bir süreye kadar önemli önemli geliştirmeler aldı. Fakat boynuz kulağı geçti.

Apple’ın sanal asistanına rakip olarak sunulan Google Asistan ve Amazon Alexa, Siri sanal asistanını geride bırakmaya başladı. Hatta Siri kullanıcıları bile yavaş yavaş Google Asistan sanal asistanına yönelmeye başladı. Bu şekilde yavaş yavaş Siri için kullanılan sistem arka planda kalmaya başladı. İşte Apple’ın tüm bu sorunları çözmek için yeniden oluşum içerisine girdiği belirtiliyor. Siri yeniden mi yapılıyor?

Siri İçin Yeniden Oluşuma Gidilecek

Elde edilen bilgilere göre Siri sanal asistanının durumundan ve geldiği noktadan Apple pek memnun değil. Bunun için markanın yeniden oluşuma gideceği ve sanal asistanları için çok önemli değişiklikleri kullanıma alacağından söz ediliyor. Sanal asistanı yeniden tasarlamayacak olan markanın sanal asistan teknolojisinde dil algılamadan, yapay zekaya kadar birçok iyileştirme yapabileceği belirtiliyor.

Siri

WWDC 2018 etkinliğinde bu konuda önemli sürprizlerin yapılabileceği belirtiliyor. iPhone ve iPad serilerinde iOS 12 ile tam yapay zeka kullanan bir sanal asistanının kullanılacağı ve kullanıcıların deneyimlerine göre özelleştirilen Siri’ye geçiş yapılacağı ve Siri’nin gelişiminin sürekli olacağından söz ediliyor.

Şu an yer aldığı konumdan çok daha iyi bir konuma getirilmek için yeni bir ekiple geliştirilmeye devam ettiği belirtilen sanal asistanın değişimi ve yenilikleri hakkında detaylı bilgiler ise sır gibi saklanıyor.

İlginizi Çekebilir: Apple AirPower Çıkış Tarihi Bilgileri Geldi

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Şifrenizi Unutursanız Ne Yapmalısınız ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?