Artık bir Apple klasiği olan Store önündeki kuyruklar hemen her yeni modelde tekrar tekrar yaşanıyor. Şimdilerde ise uzun zamandır beklenen iPhone 7 lansmanı için sayılı gün kaldı. 19 Eylül 2016 tarihinde tanıtılarak satışa sunulması beklenen iPhone 7 satın almak sandığınızdan daha zor olacak. Çünkü tıpkı önceki modellerde olduğu gibi arz talep dengesi yine tutturulamadı ve sınırlı sayıda tedarik mevcut.

Sinirli-Stokla-Satisa-Cikacak-Olan-iPhone-7-Nasil-Satin-AlinirBu demek oluyor ki alışık olduğumuz sıralar bu yılda olacak ve insanlar iPhone 7 satın almak adına kuyruklarda bekleyecek. Üstelik bunun üzerine çok sayıda kişinin cihaza kavuşması aylar alabilecek. Çünkü sevkiyatların süreceği tarih ilk 3 ayı kapsayacak. Yani 2017’ye kadar ürüne sahip olamama durumunu göze alıyorsanız yapacak pek bir şey yok. Ancak ürün çıktığı anda elinize ulaşsın istiyorsanız size birkaç önerimiz olacak. Şu sıralar iPhone 7 ön siparişlerinin başlamasına çok az bir zaman kaldı. Hatta büyük teknoloji sitelerinde, alışveriş platformlarında iPhone 7 erken siparişi ile ilgili ürünler dolanmaya başladı.

iPhone 7 Ön Sipariş Tarihi Ne Zaman?

Lansmanın 19 Eylül’de yapılacağını düşünürsek ön sipariş için tam 10 gün öncesinden yerinizi ayırtmanız mümkün. Yani 9 Eylül 2016 itibariyle iPhone 7 siparişini verip cihaz satışa sunulduğunda yeni nesil telefonunuza kavuşabilirsiniz. Bir yandan bazı kişilerin sıcak bakmadığı ön sipariş sürecinin gerçekten işe yaradığı gerçeği, diğer yanda ise kuyruklarda bekleyerek Store’dan satın almak isteyen kitle. Yine tam manasıyla karşılıklı olarak Apple savaşları izleyeceğimiz bir sene olacak.

2016’nın en çok beklenen akıllı telefonu olan yeni nesil iPhone 7 sipariş verdikten sonra 7 ile 10 iş günü içerisinde elinize geçiyor. Tabi lansmanın 19 Eylül’de yapılacağını hesaba katarsak Eylül sonu telefonunuz elinizde olabilir. Bu yeni çıkan bir model için oldukça iyi bir tarih. Çünkü çıkışından günler öncesinde adeta Apple önüne kamp kuran kişiler görmeye alıştık. Bu sene bunu değiştiren bir tedarik zincirine rastlamayacağımız için sınırlı stokta satışa çıkacak iPhone 7 nasıl alınır konusunda size bu öneriyi sunuyoruz. Böylece istediğinize daha kolay sahip olmanız mümkün olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?