Şimdi de iPhone 6 Hacklendi !

1
101

Apple ile FBI arasında geçen gerginliği adım adım takip etmiştik. Apple, FBI’a kararlı bir şekilde yardım etmeyeceğini ve kişisel bilgilerin gizliliğini koruyacaklarını ifade etmişti. Bu olaydan sonra FBI, bir teröristin iPhone 5C’sini kırmak için İsrailli Cellebrite adlı firmayla anlaşmış ve iPhone 5C’yi hacklemişlerdi.

Bu olayların üzerinden çok bir zaman geçmeden, Apple kullanıcıları iPhone’ların bu kadar kolay kırılabildiğini öğrendiklerinde, kişisel bilgilerinin tehlikede olduğunu düşünmeye başlamışlardı.

Oğlunun Bilgilerine Ulaşmak İstedi

Bu olaylardan sonra da Lenorda Fabbretti isimli bir adam, oğlunun vefatından sonra iPhone 6’sındaki fotoğraflara ve notlara ulaşmak istediğini söyleyerek Apple’dan yardım istedi. Apple, incelemeleri sonucunda bilgilerin buluta yedeklenmediğini ifade ederek hiç bir şey yapılamacağını söylemiş.

Olaylardan haberdar olan İsrailli Cellebrite firması, Fabbretti’ne ücretsiz destek vermek istediklerini bildirmiş ve bir toplantı düzenlenmiş. Düzenlenen toplantının ardından Fabbretti’nin oğluna ait olan iPhone 6’nın dosyalarına ulaşım sağlanabilmiş ancak dosyaların içeriğine henüz ulaşmış değil.

iPhone 5C’nin ardından, iPhone 6’nın da bu kadar kolay bir şekilde hacklenebilmesi için Apple hayranlarını tekrar tedirgin etmeye yetti.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s'te En Çok Olması İstenilen 5 Özellik

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?