Shazam Windows Desteğini Çektiğini Açıkladı

0
27
Shazam
Shazam Windows desteği bitti

Bilgisayar dünyasında en çok kullanılan işletim sistemi olsa da mobil alana baktığımız zaman uygulama destekleri hiç tatmin edici olmayan Windows işletim sisteminin sunduğu uygulama destekleri bir bir azalmaya da devam ediyor. Son olarak ise Shazam Windows desteğini çektiğini açıkladı.

Popüler müzik bulma uygulamalarından biri olmasına karşın Shazam, son dönemde daha çok Android ve iOS işletim sisteminde indirme alabilmekte. Bunun dışında uygulamanın Windows sürümü de diğer işletim sistemleri kadar destek görmese de kullanılmaktaydı. Fakat alınan son kararla beraber yeteri kadar ilgi gösterilmediği için artık uygulamanın Windows desteği kaldırıldı.

Shazam Kullanılmaya Devam Edecek Mi?

Bu açıklamanın hemen ardından uygulamanın desteğinin kesilmesi sonrasında nasıl bir yol izleneceğinin de bilgisi verildi. Firma tarafından yapılan açıklamada bundan sonraki aşamada artık Windows mağaza uygulamasından Shazam indirmenin mümkün olmayacağı açıklandı. Buna karşın uygulamayı indirmiş olan kullanıcıların hala uygulamayı kullanabilecekleri de belirtildi.

Shazam Windows
Shazam desteği

Ekstra herhangi bir fark olmadan indiren kullanıcılar uygulamayı kullanabilecek fakat artık bu platformda Shazam hiçbir güncelleme ve düzenleme desteği almayacak. Yapılan açıklamada değinilen başka bir konu olarak karşımıza çıkan güncelleme desteğinin de son bulması ile beraber uygulamanın bir süre sonra kullanılmaz hale geleceği de düşünülüyor.

Oluşabilecek sistemsel arızalarda ise Windows cihazlarda destek almak da mümkün olmayacak. Bundan sonraki süreçte sadece Android ve iOS işletim sistemlerinde destek verecek olan uygulamanın güncellemelerinin de sadece bu sürümleri için özel sistemler geliştirmek üzerine olacağı belirtiliyor. Uygulamanın kaldırılma nedeninin ise beklenen ilginin gösterilmemesi olduğunu ekleyelim. Bu konuda yapılmış resmi açıklamada herhangi bir neden belirtilmemesine karşın tek nedenin bu olduğu bilinen bir gerçek.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?