Shazam iOS Sürümü Yenilendi

0
72

Apple, çok kısa bir süre önce önemli bir adım atarak popüler servislerden biri olan Shazam’ı satın altığını açıklamıştı. Apple’ın Shazam’ı satın aldığını açıklamasının hemen ardından ise uygulamanın farklı şekilde özelleştirmeler aldığını gördük. Sadece iOS sürümüne özel olarak yayınlanan güncellemeler, Apple’ın yavaş yavaş servisi bir Apple servisi haline getirdiğini de göstermeye başlamıştı. Tüm bu sürecin sonunda Shazam için yeni bir güncelleme daha yayınlandı. Tabii ki tahmin edebileceğiniz gibi güncelleme iOS işletim sistemi için yayınlandı.

Shazam Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Güncelleme sonrasında ilk olarak önemli sistem hatalarının giderildiği belirtiliyor. Son kullanıcılar için çok sıkıntı oluşturmamız olsa da bazı güvenlik güncellemeleri ve düzenlemeleri yapıldığını belirterek başlayalım.

Bunun dışında yeni güncellemenin şarkı sayfalarında yeni düzenlemeler getirdiğini görmekteyiz. Şarkılara tıkladığınız zaman görüntülenen sayfaları değiştiren Apple, bu sayfalara etkileşimli hale de getirmekte. Etkileşimli sayfalara bir de şarkı sözlerinin eklendiğini belirtelim. Şarkıda sırası gelen söz öbeğini ekranda görmek mümkün hale geldi.

Shazam

Sadece şarkı sayfalarında yenilemeler görülmeyecek. Bunun dışında şarkı sonuçlarını görüntülediğiniz sayfalarında tasarımı değiştirildi. Uygulamaya dinlettiğiniz şarkılar bulunduktan sonra, artık şarkıyı söyleyen şarkıcının görselleri de sayfalar üzerinden görüntülenecek. Hem şarkıcının görüntülenmesi hem de şarkının daha detaylı bilgilerinin sunulması sağlanacak.

Şarkı algılamalarının dışında Apple Music uyumu da geliştirilen uygulamanın, bu tip güncellemelerine ise devam edeceğinden söz ediliyor. Bir sonraki güncellemeler için önümüzdeki ayın gösterildiğini de ekleyelim. Yeni güncelleme özelliklerini yüklemek için ise Shazam App Store sayfasını ziyaret etmeniz yeterli. App Store sayfası üzerinden son sürümü yüklemek mümkün. Shazam uygulamasının bu yeniliklerinin Android sürümüne gelip gelmeyeceği konusunda ise bir bilgi yok.

İlginizi Çekebilir: Google Haritalar iOS Sürümü Yepyeni Özellikler Aldı

İLGİLİ HABER:  iOS 8.4'ün Çıkış Tarihi ve Temel Özellikleri (Güncellendi)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?