San Francisco Olayı Sonrasında Apple Beklenen Adımı Attı

0
36

Dün paylaşılan bilgiler sonrasında teknoloji devi Apple’ın, geçen hafta bir güvenlik sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Bu kez iPhone, iPad ya da herhangi bir yazılımızda değil firmanın iş güvenliği konusunda bir sorun yaşadığı bilgileri paylaşıldı. Elde edilen bilgilere göre markanın San Francisco eyaletinden merkez üssüne çalışanları taşıyan servis aracına saldırı düzenlendi. Apple’ın resmi araçlarına yapıldığı belirtilen saldırı sonrasında ise markanın güvenlik amaçlı önemli adımlar attığı ortaya çıktı. Konu hakkında alınan yeni önlemlerden ve yapılan saldırının detaylarından söz edelim.

Apple Servis Aracına Neden Saldırıldı?

San Francisco eyaletinden merkeze çalışanları taşıyan servise yapılan saldırı sonrasında, servisin camlarının kırıldığı açıklandı. Hiçbir çalışanın yara almadığı olayın nedeni konusunda ise bir türlü açıklama gelmedi. Apple’a karşı bir protesto olduğu düşünülen eylemin kişisel bir amaçla yapıldığı düşünülüyor. Fakat Apple’ın açıklama yapmamış olması konu hakkındaki en ilginç kısım olarak karşımıza çıktı.

Apple servis aracı

Marka neden ve nasıl açıklamalarını yapmamış olsa da yaşanan olaydan sonra önlemlerini arttırdı. İlk olarak yapılan ise güzergahların değiştirilmesi oldu. Servis araçlarının izlediği yolu değiştirme kararı alan teknoloji devi, şimdilik olayı kapatmış gibi gözüküyor. Tabii ki konu hakkında güvenlik güçleriyle beraber çalıştığı bilinen Apple’ın bu olaya ilişkin daha fazla detay paylaşmasını beklemiyoruz. Marka tarafından bu konuda herhangi bir bilgi gelecek olursa, haberimizi güncelleyeceğiz. Şimdilik detaylar bu şekilde.

İlginizi Çekebilir: Mobil Oyun Harry Potter Hogwarts Mystery İçin İlk Fragman

İLGİLİ HABER:  iPhone Modelleri için USB-C Zorunlu Olabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?