Samsung’un Hedefinde Yine Apple Var: 6 > 6

0
547

Her yıl olduğu gibi bu yılda Samsung reklam filmlerinde Apple’ı hedef almaya devam ediyor. “6 > 6” sloganı ile iki yeni reklam filmi yayımlayan Samsung, Galaxy S6 Edge ile iPhone 6’yı kıyasladı.

İlk yayımladığı reklam filminde kullanıcı açısından çokta önemli olmayan Galaxy S6 Edge’nin kavisli ekranının yapabildiklerini vurgulayan Samsung, Apple’ın iPhone 6’sının bundan mahrum olmasını gösteriyor.

İkinci yayımladığı reklam filminde ise Galaxy S6 Edge’nin ön kamera yeteneği ve kablosuz şarj özelliği vurgulanıyor. Samsung Galaxy S6 Edge 120 derecelik ön kamera açısı ile daha geniş bir görüş açısı sunuyor olması ile iPhone 6’nın bir adım önünde olduğunu düşünen Samsung, özellikle bunun üzerinde duruyor.

Samsung’un anti iPhone reklamlarına eklenen yeni iki reklam filminin devam edeceğini düşünüyoruz ve yakın zamanda yeni reklam filmlerinin de yayımlanacağını düşünüyoruz. Kıyaslanan özelliklere bakıldığı zaman bunların kullanıcı deneyimi açısından çokta önemli olmayan özellikler olmadığını vurgulamak isteriz. Özellikle Samsung’un “6 > 6” sloganını sadece satış yapma kaygısı taşıyarak ortaya attığı çok açık.

İLGİLİ HABER:  Apple Müttefik Bayrak Kullanımı Olan İç Savaş Oyunlarını App Store'dan Kaldırdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?