Samsung’un Hamlesi Apple’ı Üzecek

0
43

Akıllı telefon alanında en başarılı iki firma tartışmasız Apple ve Samsung. Hemen her sene yeni model akıllı telefonları ile kullanıcıların karşısına gelen Apple ve Samsung bu alanda kullanıcılarında en çok tercih ettiği iki marka olarak biliniyor. Her ne kadar gerek marka değeri konusunda gerekse de ürün satışı konusunda Apple’ın Samsung’u geride bıraktığını görsek de son dönemde Samsung’un da S7 serisi ile beraber Apple ile aradaki farkı azaltmaya başladığını da söylemek mümkün. İki firma arasındaki bu durum elbette ki iki firmanın birbirleri ile yarışı arttırmasına da neden oluyor. Öyle ki Samsung’un atacağı bir adıma karşılık Apple hemen karşı bir adım, Apple’ın atacağı bir adımdan sonra ise Samsung tarafından yeni bir adım atıldığı ve iki firmanın bu şekilde birbirlerine üstünlük sağlayama çalıştığını da söylemek gerek.

Bu noktada son haberlerden birisi ise Samsung tarafından geldi. Apple’ı geride bırakmak için sürekli çalışmalar yaptığı bilinen Samsung’un bu seferki hamlesi Apple’ı üzecek cinsten. Zira Samsung Siri geliştiricisi olarak bilinen ve yapay zeka konusunda sunduğu çözümlerle adından sıkça söz ettiren Viv’i satın alacağını açıkladı.

Samsung tarafından yapılan açıklama ile beraber 2010 yılında Apple için geliştirilen Siri’nin yayıncısı olan Viv firmasının kesin olarak satın alınacağı belirtilirken firmanın nerede kullanılacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Samsung’un bu adımı ile beraber Siri benzeri bir sistem kullanıma başlayıp başlamayacağı konusunda da yeni iddialar gündeme geliyor. Fakat henüz Samsung nasıl bir çalışma yapacakları konusunda açıklama yapmadığı için şuanda firmanın nasıl kullanılacağı da bilinmiyor.

Uzun süredir kullanılan Siri yapımcılarının Samsung tarafından alınması Apple’ı nasıl etkileyecek ya da Apple buna karşı olarak nasıl bir adı atacak bu konuda da henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat tüm bu gelişmelerin Apple ile Samsung arasındaki yarışı kızıştıracağı da kesin. En azından Apple’ın bu hamleye karşı yeni bir hamle yapacağı yorumun yapabiliriz. Asıl merak edilen konulardan birisi de bu.

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here