Samsung’un 200 Çalışanı Sadece Apple için Çalışmalar Yapıyor

0
632

Samsung, Apple’ın iPad ve MacBook’ta kullanılacak ekran teknolojisi için 200 kişilik bir ekip oluşturduğu ve bu ekibin yalnızca Apple için çalışmalar yaptığı iddia edildi.

Bloomberg’in yayınladığı son rapor yeni ekibin sadece Apple ile olan ilişkilerde görevli olduğunu ve ekibin satış ile ilgili yardım sağladığını gösteriyor. Samsung’un kurduğu bu yeni ekiple ilgili ayrıntılı detaylar henüz mevcut değil ve Apple’a ne tür bir ekran teknolojisi sundukları net değil.

Son raporlar Samsung’un LG’ye karşı, Apple’ın iPad Pro başta olmak üzere artacak olan iPad IGZO ekran üretiminde LG’ye karşı rekabet oluşturma amacında olduğu yönünde. Bloomberg’in bir diğer iddiası ise Apple’ın iPhone ve iPad ekranlarının yanında ek bileşenlerinin de üretimi konusunda Samsung’la işbirliğine gittiği yönünde.

En önemlisi bu yıl tanıtılacak olan iPhone ve iPad’ler için A9 işlemcileri Samsung’un üreteceğini açıklaması oldu. Görünüşe göre Samsung Apple işbirliğinde LG’yi pasifize etmeyi hedefliyor ve LG daha mütevazi ekibi ile yaptığı çalışmalarla Samsung’a göre performans konusunda düşüş gösteriyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'a Messenger, GoPro, AirStrip Desteği Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?