Samsung Türkiye tarafından Galaxy Note 7 sahipleri için önemli bir duyuru yapıldı. Note 7 sahipleri 18 Ekim- 11 Kasım tarihleri arasında cihaz değişimi yapabilecek veya para iadesi alabilecek.

Gelen açıklamada eski ve yeni tüm Galaxy Note 7 cihazlarını kapsayacak şekilde değişim süreci başlayacağı ifade edildi. Kimsenin mağdur edilmeyeceği de gelen açıklamalar arasında.

BTK tarafından da onaylanan değişim kampanyasına katılmak için, cihazınız kapatıp, ülke genelinde 250 farklı noktada olan Samsung servislerine götürmeniz gerekiyor.

 

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, şirket olarak, müşterilerinin memnuniyeti ve güvenliğinin kendileri için öncelik taşıdığını belirterek, “Bu nedenle alınan küresel karar doğrultusunda, Galaxy Note7 satışları durduruldu. Hiçbir kullanıcımızı mağdur etmeyecek kapsamlı bir değişim programı başlatıyoruz. Kullanıcılarımızın bu süreçte göstermiş olduğu sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.” açıklaması yaptı.

CİHAZINI GETİRENLER İÇİN İKİ FARKLI SEÇENEK VAR

Samsung TÜRKİYE tarafından yapılan açıklamada Galaxy Note7 cihazını getiren kullanıcılar iki seçenek arasından dilediğini tercih edebilecek.

“Galaxy S7 Edge’i (32Gb hafıza) tercih eden müşterilere, 600 lira geri ödeme yapılacak ve telefonlarını herhangi bir Samsung yetkili bayisinden alabilecek. Para iadesini tercih eden müşterilere, 3 bin 600 lira ücret iade edilecektir. Galaxy Note7 aksesuarlara ait bedeller de müşterilere iade edilecek.
Galaxy Note7’yi operatör üzerinden sözleşme ile almış kullanıcılar ise Galaxy S7 edge (32Gb hafıza) değişiminden yararlanabilir veya hiçbir ek maliyet yansıtılmadan sözleşmesini iptal edebilirler. Ayrıca kullanıcılar, Galaxy Note7 kampanyası dahilinde verilen Samsung Gear VR’ı kullanmaya devam edebilecek. Önceden Galaxy Note7 Değişim Programı’na katılıp telefonunu Samsung Servis Merkezine bırakan kullanıcılar, bu servis merkezine gidip belirtilen seçeneklerden yararlanabilirler.”

Daha ayrıntılı bilgiyi şirketin internet adresinden veya Samsung Çağrı Merkezinden (0850 222 0 847) öğrenebilirsiniz.

Note 7 iadesinden sonra hangi telefonları alabilirsiniz:

Galaxy Note 7 alternatif telefonları (Patlamayanlar listesi)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?