Bu sene merakla beklenen yeni seri akıllı telefonlarını piyasaya süren Samsung, yeni amiral gemisi modeli olarak gösterdiği Note 7 üzerinde yaptığı değişikliklerle büyük oranda beğeni kazanmıştı. İris tarayıcısı, geliştirilmiş akıllı kalem gibi özelliklerle beraber kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan Note 7 serisinden büyük umutlar beklese de telefonda yaşanan arıza nedeniyle Samsung’un tüm beklentileri boşa çıkmıştı. Zira henüz nedeni belli olmayan hata nedeniyle telefonların bir bir alev aldığı ve kullanılmaz hale geldiği de belirtilmişti. Samsung ise yaşanan bu sorundan sonra Note 7 satışlarını tamamen durdurdu. Note 7 satışlarının durdurulmasının ardından ürünlerde geri toplanmaya başlamıştı.

Samsung’un bu şekilde satış konusunda ciddi sorunlar yaşaması sonrasında iade işlemlerinin nasıl yapılacağı ise merak konusu olmuştu. Samsung bu konuda da yaptığı açıklamada telefonu iade eden kullanıcılara ekstra birçok çözüm sunmuştu. Hem para iadesi hem de S7 Edge ile değişim imkanı sunan Samsung, buna ek olarak şimdilerde yeni bir yükseltme paketi sistemini daha duyurdu. Daha önce iddia edildiği gibi bir sonraki seri olan S8 için yapılacak yükseltme işlemleri için Samsung’un nasıl bir yol izleyeceği ise net olarak da ortaya çıkmış oldu.

samsung-galaxy-s8

Samsung’un yaptığı açıklamaya göre yükseltme işlemi için dev firma kullanıcılara indirim imkanları sunacak. Yani diğer bir söylemle yeni seri amiral gemisi olarak gösterilen S8 serisini almak isteyen Samsung müşterilerine birçok kolaylık sağlanacak. Açıklanan bilgilere göre daha önce Note 7 almış olan kullanıcılar Samsung’un S8 serisi amiral gemilerini yarı fiyatına alabilecek. %50 indirim uygulanacağı açıklanan modellerde değişime giren kullanıcılarda düşünülmüş. Yani sadece Note 7 alıp para iadesi seçeneği kullanan kullanıcılar değil, bunun dışında Note 7 telefonlarını S7 Edge telefonları ile değiştiren kullanıcılar için de yeni seride %50 indirim uygulanacağı da belirtildi. Bu şekilde satış rakamlarında büyük oranda indirim uygulayacağı ortaya çıkan Samsung’un yeni amiral gemisi S8 serisinde Note 7’yi unutturabilip unutturamayacağı da şimdiden merak konusu olmaya da başladı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?