Samsung ve Apple İçin Yeni Rekabet Alanı Geliyor

0
41
HomePod ile Samsung

İki dev firma olmasının yanı sıra akıllı telefon dünyasının da zirvesinde iki marka olarak dikkat çeken Samsung ve Apple, uzun yıllardır akıllı telefon alanında yarışına devam ediyor. Genel satış rakamlarında önde olan Samsung’un, Apple ile mücadelesi ise sadece akıllı telefonlar alanında değil. Bunun yanında akıllı saat, tablet gibi birçok kategoride yarış devam ediyor. İki firma arasında devam eden yarışa şimdi ise bir kademe daha eklenecek. Bu kez Apple ile Samsung’un akıllı ev hoparlörü alanında yarıştığını göreceğiz.

Apple’a Yeni Rakip

Son olarak WWDC 2017 etkinliğinde Apple tarafından tanıtımı yapılan akıllı ev hoparlörü HomePod serisini gördük. Apple’ın bu alana giriş yaptığı model olması, bunun yanı sıra markanın rakiplerinin üzerinde veya yarışabilecek bir düzeyde ürün sunması Apple’ı bir anda sektörün içerisine sokmuştu. Yaşanan tüm bu gelişmelerin hemen ardından yeni seri akıllı ev hoparlörünün ne zaman satışa çıkacağı konusu merakla beklenirken, Samsung’un bu alana resmi olarak gireceği doğrulanmış oldu.

HomePod ile Samsung

Samsung’un akıllı ev hoparlörünün ise 2018 yılının ilk çeyreğinde satışa çıktığını görmek mümkün olacak. Bixby sanal asistanlarıyla donatılmış ve sistemsel olarak da rakiplerine göre çok daha işlevsel geliştirileceği belirtilen Samsung akıllı hoparlörünün en büyük farkının ise fiyatı olması bekleniyor.

Şu an için Apple’ın cihazının 349 dolar gibi bir seviyede satışta çıkacağını görüyoruz. Bu rakam oldukça yüksek bir rakam olarak gösterilirken, Samsung ise yeni ürününü 200 dolar civarında satışa sunacak. Şimdilik fiyat konusunda gelen iddialar bu yönde. Sadece fiyatların bile iki firma arasındaki rekabeti arttıracağı kesin. Bakalım hangi marka bu alanda başarıyı elde edecek.

İlginizi Çekebilir: 2018 Yılında Apple Amiral Gemileri İçinde Zirveye Oturabilir

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?