Samsung ile Apple her ne kadar iki ayrı rakip olarak gösteriliyor olsa da iki firmanın ortak yaptıkları birçok çalışma var. Bu durumun en önemli örneklerinden birisi, son nesil iPhone akıllı telefonlarında Samsung üretimi ekranların kullanılması. Yavaş yavaş iki firmanın yazılımsal olarak da ortaklıklar yapmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada yeni haber ise Samsung TV ürünleri için geldi. Apple, Samsung TV serileri için iTunes desteğinin resmi olarak kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Hangi Samsung TV Modellerinde iTunes Kullanılabilir?

İlk olarak Apple tarafından bu konuda bir açıklama yapıldı. Firma tarafından yapılan açıklamada, Samsung TV modelleri için iTunes desteğinin verileceği belirtildi. 2018 yılı ve 2019 yılında satılan Samsung TV modellerinde iTunes kullanımının mümkün olacağını açıklayan Apple’ın hemen sonrasında Samsung tarafından da konuya ilişkin bir doğrulama geldi.

Samsung TV 2018 modellerinde ve 2019 modellerinde, iTunes üzerinden alınmış olan filmlerin Apple TV olmadan direk izlenebileceği belirtildi. Tüm içerikleri izleyebileceğiniz gibi kiralama ve satın alma gibi işlemleri de gerçekleştirmek mümkün olacak.

iTunes Samsung TV

Sadece bunlarda değil. 2019 model televizyonlar için doğrudan AirPlay 2 desteğinin sunulacağı da açıklanmış durumda. iTunes için verilen desteğin ise sürekli olarak geliştirileceğinden söz ediliyor. Uygulamanın 2019 model yılı çıkışlı olan Samsung TV serilerinde direk olarak yüklü olarak geleceği de yine açıklanan bilgiler arasında.

Bunun yanında 2018 modelleri için ise güncelleme beklemek gerekecek. Güncellemelerin ne zaman geleceği açıklanmadı ancak kısa bir süre sonra yeni güncellemelerin kullanılabilir olmasını bekliyoruz. Her model için bir anda yayınlanmayacak olsa da güncellemelerin zaman içerisinde kullanıma alındığını görmek mümkün olacak.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?