Samsung Sanal Gerçeklik Tırı Yola Çıktı

Samsung İstanbul’da düzenlediği sanal gerçeklik turu kapsamında insanlara sanal gerçeklik deneyimi yaşatmaya geliyor.

Samsung’un çalışmalarına hız verdiği son teknolojik hamlesi olan sanal gerçeklik üzerine özel tanıtım çalışmaları yürütüyor. Bu kapsamda 2016 yılının yaz aylarında Türkiye’nin pek çok yerinde insanları sanal gerçeklik ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik tırları ile meraklısını sanal gerçeklik ile buluşturan Samsung’un ilk durağı İstanbul oldu ve insanlar akıllı telefonlarıyla sanal gerçeklik ile tanışmış oldu.

Tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen sanal gerçeklik deneyimi İstanbul Kanyon AVM’de oldukça büyük ilgi gördü. Sanal gerçeklik ile oluşturulmuş özel bir Roller Coaster gösterimi ile İstanbullular heyecanlı dakikalar geçirdi.

Samsung’un sanal gerçekliğin tanıtımı için başlattığı tur kapsamında katılımcılar deneyimlerinden oldukça memnun ayrılırken, Samsung önümüzdeki günlerde 15 farklı şehirde sanal gerçeklik tanıtımlarına devam edeceklerini açıkladı.

Samsung tarafından önem verilen sanal gerçeklik teknolojisi kapsamında özel olarak geliştirilen gözlükler ile kullanıcılar, uyumlu akıllı telefonları ile istedikleri yer ve zamanda sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilecekler. Henüz geliştirilme aşamasında  ve başlangıç seviyesinde olan sanal gerçeklik teknolojisinin yakın zamanda geliştirilerek uygulama ve oyunlarda da kullanılabilir hale getirilmesi planlanıyor. Bu şekilde farklı sanal gerçeklik deneyimleri sunmayı amaçlayan Samsung, şu anda sadece Üçüncü nesil Gear VR, Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge ve Galaxy Note5 cihazlarında uyumlu olan sanal gerçeklik teknolojisinin kullanım yelpazesini ise genişletmeyi düşünüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?