Samsung saatleri iPhone cihazlar da kullanacak

Geçtiğimiz sene sonuna doğru Samsung, iOS sistemli cihaz kullanıcılarına verdiği sözü nihayet yerine getiriyor. İşte Samsung saatler ve İphone marka cihazlarla ilgili bu yeni gelişmenin ne gibi bir yenilik getireceğini, haberimizin devamından öğrenebileceksiniz.

 

Gear S adını verdiği akıllı saatlerdeki ilk modelini çıkaran ve başarılı bir çalışma gerçekleştirdiğini ispat eden Samsung, kullanıcılarına bir zaman sonra Android işletim sistemli cihaz kullananları da dahil etmişti. Her ne kadar ilk etapta kendi ekosistemi içerisinde tutma konusunda inat etse de, daha sonra Android kullanıcılarının yüzünü güldüren bu yeni gelişme sayesinde kullanıcı kitlesini bir nebze olsun genişletmeyi başarmıştı.

Gear S2 modelini Android kullanıcılarına açma konusunda büyük bir adım atan Samsung, şimdi geçtiğimiz yıl verdiği sözü gerçeğe dönüştürerek, daha büyük bir adım atmaya yöneliyor.

 

iOS’a yönelik vereceği desteği açıklayan ve şimdilerde bunun için son hazırlıkları yapmakta olan Samsung, daha önce ortaya çıkan duyumları ve yapılan açıklamaları gerçeğe çeviriyor. Verdiği müjdeli haberde hangi iOs işletim sisteminin, ne gibi bir Samsung akıllı saat modelini kullanabileceğini de açıkladı.

iOS desteği ile hangi ürünler kullanılacak?

Başlattığı Gear S2 iOS beta program 19 Eylül’de sonlanacak ve bu tarihten itibaren Gear S2 ve Samsung’un akıllı bilekliği Gear Fit 2’nin iPhone’larla uyumlu bir hale getirilecek. Yapılan bu açıklamada ayrıca iOS 8.4 ve üzeri çalıştıran tüm iPhone’larla Gear S2 kullanılabileceğine değinilmiştir.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Edition: Altın Tanıtım Videosu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?