Note 7 serisinde yaşanan sorun nedeniyle Samsung bu sene en zor yıllarından birini geçirmek zorunda kaldı. Daha önce hiçbir akıllı telefon modelinde yaşamadığı sorunları yeni amiral gemisi olarak gösterilen Note 7 serisinde yaşayan teknoloji devi her ne kadar telefonun yanma sorununu ortadan kaldırmak için ürün değişimine gitmiş olsa da, değiştirilen ürünlerinde aynı sorunu vermesi üzerine Samsung yeni amiral gemisi serisini durdurma kararı almıştı. Hem telefon üretimini hem de telefon satışını durdurma kararı alan dev marka bu kararının hemen ardından ise artık daha çok bir önceki amiral gemisi serisi olan S7 serisine yönelme kararı almıştı.

Hatta kullanıcılara bu noktada yeni seri Note 7 ürünleri ile S7 serisini değiştirmeleri bile önerilmiş ve Note 7 telefonları ile S7 Edge telefonları değiştiren kullanıcılara 600 TL gibi bir geri ödeme yapılacağı da açıklanmıştı. Yaşanan sorun ile beraber tekrar eski seri akıllı telefonların önem veren marka sadece satış kampanyaları ile beraber değil bunun yanında S7 serisine yeni getirdiği güncellemelerle de seriye duyulan ilgiyi arttırmaya çalışıyor.

Always On Özelliği Güncellendi

Bu noktada Samsung aslında Note 7 serisinde kullanılan bir özelliği güncelleme ile S7 serisine de getirdi. Üstelik bu kez söz konusu özellik çok daha detaylı hale getirildi. Always On özelliği adı verilen yeni özellik sayesinde ise kullanıcıların her daim ekranlarının açık kalmasını da sağlayabilecekleri belirtildi. Ekranda saat ve takvim gibi bilgilerin yer almasına ve sürekli olarak ekranda bu bilgilerin görüntülenmesine olanak veren özellik artık güncellenmeye de başlandı.

Bu noktada yayınlanan yeni güncelleme ile beraber artık söz konusu özelliklerde resimlerin de kullanılabileceği açıklandı. Yani artık kullanıcılar tıpkı saat ve takvim özelliğinde olduğu gibi istedikleri resimlerin ekranda sürekli durmasını da sağlayabilecek. Tabi bununla beraber yeni güncelleme sayesinde artık ekranda kullanılan sayıların fontları ve yazıların puntolarının da ayarlanabileceğini de belirtelim. Söz konusu güncellemeler devamının gelip gelmeyeceği ise merak konusu. Zira Samsung açığı kapatmak için bundan sonraki dönemde de güncellemelere devam edecek gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?