Samsung Note 7’leri geri çağırıyor

0
48

Ağustos ayının başlarında ilk duyurusu yapılan ve dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulan Samsung Galaxy Note 7 cephesinden kötü haberler geliyor. Dün de Samsung Türkiye, resmi web sitesinden yayınladığı açıklama ile, Note 7’leri geri çağırdı.

 

iPhone 7’nin en büyük rakiplerinden olan Note 7, çıktığı günden bu yana, kalitesi ve özellikleriyle büyük bir beğeni almıştı. Son zamanlarda ise, şarj sırasında patlayan bayaryaları ile adı geçiyor. Bu sorunların, orjinal olmayan şarj aletleriyle yaşandığına dair haberler vardı. Ama aynı sorunların orjinal şarj aletleriyle de yaşandığı ortaya çıktı. Sorunun kaynağı ise Note 7’nin bataryası yani pili.

note-7-yanmis

Üst düzey bir Samsung yetkilisi, geri çağırmanın olmadığını ama isteyenlerin pillerini değişitrebileceğini söylemişti. Ama ardından Samsung tarafından yapılan resmi açıklamada, Dünya genelinde 35 cihazda sorun yaşandığını ve Note 7 modellerinin toplatılacağını duyurdu.

Sorun ise şu; Şarj olurken Note 7 yanmaya başlıyor. 

Samsung, Galaxy Note 7 sahipleri için önümüzdeki günlerde bir değişim programı başlatacak. Bu Note 7 değişim programıyla birlikte, Note 7 sahipleri, ellerindeki cihazı götürüp yenisini alacaklar. Note 7 değişim programının öncelikle ABD’de başlayacağı tahmin ediliyor.

 

 

Samsung tarafından yapılan resmi açıklamalara buradaki ve buradaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Bu arada Samsung Türkiye tarafından da açıklama yapıldı.

Gelen açıklamaya göre;

  • Türkiye’de Note 7 satışları durduruldu.
  • İsteyen Note 7’yi değiştirebilecek.
  • İsteyen de ücret iadesi alabilecek.

Açıklama şu şekilde:

“Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.
1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.
Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.
Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni iPad Modeli İle Tablet Zararını Karşılaşacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?