Samsung ile Apple

Akıllı telefon markaları arasında tatlı bir rekabet söz konusu. Ne kadar tatlı bilinmez ama rekabetin en üst düzey olduğu iki marka Apple ile Samsung. Bir yanda iOS işletim sisteminin tek temsilcisi olan Apple, diğer yandan ise Android akıllı telefon modellerinin amiral gemisi markası olarak gösterilen Samsung.

Her iki firmada yıllarda birbirleriyle karşılaştırılmış ve sürekli olarak en iyisi olma yarışına girmiş iki firma. Sürekli artan rekabet zaman zaman iki firmanın birbirlerini hedef alan kampanyalarla gündeme gelmesine de neden oluyor. İşte şu sıralar benzeri bir durumu Samsung gerçekleştiriyor. Marka birkaç haftadır, iPhone X modelini hedef alan reklamlar yayınlıyor.

iPhone X ile Galaxy S9 Modelleri Karşılaştırılıyor

Yayınlanan videolarda genelde iPhone X modelinin işaret edildiğini görüyoruz. Samsung bu videolarda son amiral gemisi modeli olan Galaxy S9 serisinin, mevcut iPhone X modelinden daha iyi olduğunu vurguluyor.

Yayınlanan ilk videoda Apple’ın yeni akıllı telefon modelini almak isteyen bir kullanıcının hızlı şarj sorusuna dikkat çekiliyor. Kullanıcı iPhone X modelinde hızlı şarj cihazının olup olmadığı konusunda bilgi almak istiyor. Çalışan ise bu konuda kullanıcının harici olarak bir USB C adaptörü alması gerektiğini belirtiyor.

Diğer videoda ise kulaklık bağlantılarından söz ediliyor. Kablolu bir kulaklık modelini kullanmak istediğini belirten kullanıcı, bunun karşılığında ekstra bir dongle ihtiyacı olduğu şeklinde cevap alıyor. Diğer videolarda da genel olarak benzeri özelliklerin karşılaştırıldığını görüyoruz. Kameraların ve tasarımlarında karşılaştırıldığı videolarla beraber Galaxy S9 modelinin mevcut iPhone X modelinden daha ilgi çekici ve daha işlevsel bir model olduğu vurgulanıyor.

Daha öncede benzeri çalışmaların yapıldığını görmüştük. Genelde Apple’ın bu yönde çalışmaları gündeme gelmişti. Fakat son dönemde Samsung’un da çalışmalarının arttığını söylemek gerekiyor. İki firma arasındaki bu rekabetin daha ne gibi boyutlara geleceğini ise zaman gösterecek. Görünen o ki Samsung’un bu yönde daha birçok çalışması olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?