Samsung serisi akıllı telefonlarda kısa süre önce yeni teknolojilere geçiş yapılmıştı. Samsung’un amiral gemisi serilerinde yaşanan bu gelişmelerle beraber Samsung’un ilk olarak OLED ekran teknolojisine geçiş yaptığı da belirtilmişti. OLED ekran kullanımına geçen ve artık çok daha yüksek çözünürlüklü görüntü deneyimi sunan Samsung’un attığı tüm bu adımlardan sonra akıllı telefon dünyasında da OLED ekran teknolojilerine doğru bir geçiş dönemi yaşanmıştı. OLED ekran ve kavisli tasarım ile artık birçok marka pazardaki yerini alırken akıllı telefon devlerinden biri olan Apple’ın ise bu konuda yeni adımlar atmaması gündem olmuştu. Yeni adımlar atmadığı ve hala LCD ekran kullandığı için eleştirilen Apple’ın ise yeni serilerinde değişikliğe gideceği açıklandı.

iPhone 8 İçin OLED Ekran İddiaları

Bu noktada Apple’ın 10.yılına özel modeli olarak karşımıza çıkan yeni seri akıllı telefonlarında artık OLED ekran kullanacağı iddiaları gündeme gelmeye başladı. iPhone 8 akıllı telefonlarında OLED ekran kullanılacağının açıklanmasıyla beraber Apple’ın ise OLED ekran teknolojisi için nasıl bir çalışma yürüteceği de merak edilen bir diğer konu olmuştu.

iPhone-8-OLED-ekran

Tüm bunlarla beraber ortaya atılan son iddialara ise akıllı telefon devleri arasında yeni bir OLED ortaklığının ortaya çıkacağını gösteriyor. Zira iddialara göre Apple iPhone 8 OLED ekran teknolojisi için Samsung ile anlaşma yapacak. Ekranları doğrudan Samsung tarafından alacağı ve böylelikle sektörün en başarılı ekranlarını kullanacağı iddia edilen Apple’ın bunun için şimdilerde yeni anlaşmalar hazırladığı da belirtildi.

Vietnam Üretim Tesisinde Ekran Toplantısı

Bununla beraber yine iddialara göre yeni kullanacağı ekran teknolojisi için Apple, Samsung’un OLED ekranları ürettiği merkeze gidecek. Vietnam’a gidecek olan ekip Samsung ile bu konuda yeni bir anlaşma yapacak Tüm bu iddialarla beraber sektörün iki rakip firmasının nasıl adımlar atacağı da merak konusu haline geldi. Sadece Apple değil birçok akıllı telefon devinin ekran teknolojisi konusunda parça tedarikçisi olarak Samsung’u tercih etmesi de tüm bu iddiaları güçlendirmekte.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?